pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Tyrmandowie. Romans amerykański

Autor książki:

Agata Tuszyńska

Dane szczegółowe:
Wydawca: MG
Rok wyd.: 2012
Oprawa: twarda
Ilość stron: 272 s.
Wymiar: 170x240 mm
EAN: 9788377790854
ISBN: 978-83-7779-085-4
Data: 2012-10-04
pozycja niedostępna

Opis książki:

Opowieść o amerykańskim okresie życia autora Dziennika 54. Przewodniczką po nim jest trzecia żona Tyrmanda, Mary Ellen Tyrmand, matka ich dwojga dzieci. Ta amerykańska Żydówka, niemająca związków z Polską, która poślubiła go wbrew woli matki, mówi o wspólnie spędzonych piętnastu latach, do nagłej śmierci Tyrmanda 19 marca 1985. Wraz z niepublikowaną dotychczas korespondencją ich obojga (niemal sto listów!) pokazuje inne oblicze dawnego pornografa, który po latach gorszył się nawet Playboyem. Książka zawiera wiele nieznanych fotografii rodzinnych Tyrmandów.

On: Miał 50 lat, gdy ją poznał. Za sobą wojnę, legendę playboya w komunistycznej Polsce, literackie laury i gorycz politycznego wygnania. Stawał się znaczącą postacią w intelektualnych kręgach Nowego Jorku. Przedstawiał własne, szczególne spojrzenie na amerykańską demokrację: Postanowiłem bronić Ameryki przed nią samą .

Ona: Studentka iberystyki znakomitej uczelni Yale, czytała z młodzieńczym zachwytem jego artykuły, które jak niczyje inne wyrażały jej poglądy na świat. Marzyła o poznaniu owego niezwykłego moralisty. Miała 23 lata, kiedy napisała do niego pierwszy list i doprowadziła do spotkania.

Książka "Tyrmandowie. Romans amerykański" - Agata Tuszyńska - oprawa twarda - Wydawnictwo MG. Książka posiada 272 stron i została wydana w 2012 r.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]