pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
Księgarnia »
Książki »
»
Typografia dla humanistów. O złożonych problemach projektowania edycji...
książka:

Typografia dla humanistów. O złożonych problemach projektowania edycji naukowych

Dane szczegółowe:
Wydawca: SBP
Rok wyd.: 2018
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 132 s.
Wymiar: 160x240 mm
EAN: 9788365741127
ISBN: 978-83-6574-112-7
Data: 2018-08-22
Cena wydawcy: 29.00 złpozycja niedostępna

Typografia dla humanistów. O złożonych problemach projektowania edycji naukowych - Ewa Repucho, Tomasz Bierkowski - opis książki:

Zapotrzebowanie na literaturę naukową i fachową w środowisku bibliologów i bibliotekarzy jest dziś bardzo duże, o czym świadczy liczba ukazujących się co roku publikacji. Niestety książki niejednokrotnie rażą nieprzemyślaną szatą graficzną, a nawet błędami typograficznymi, co wpływa na obniżenie ich jakości komunikacyjnej. Oczywiście problem ten nie dotyczy wyłącznie edycji z dziedziny nauk bibliologicznych, lecz ogółu wydawnictw naukowych o profilu humanistycznym. Wierzymy zatem, że nasza praca stanowi odpowiedź na realną potrzebę. Dlaczego jednak książkę adresujemy przede wszystkim do bibliologów i bibliotekarzy? Uważamy bowiem, że ludzie książki potrafią szczególnie docenić wartość dobrze opracowanej i wydanej publikacji. Mamy nadzieję, że w środowisku tym postulaty autorów trafią na podatny grunt, a coraz lepiej wydawane publikacje będą się przyczyniały do upowszechniania wiedzy i staną się wzorem dla innych.

Książka „Typografia dla humanistów. O złożonych problemach projektowania edycji naukowych” - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo SBP.

Książka posiada 132 stron i została wydana w 2018 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Typografia dla humanistów. O złożonych problemach projektowania edycji..."
Ewa Repucho, Tomasz Bierkowski - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Historia projektowania graficznego - okładka książki
Historia projektowania graficznego Zdeno Kolesár, Jacek Mrowczyk