pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko: autor tytuł  24h
Księgarnia »
Książki »
»
Tymon i emocje. Historyjki społeczne o tym, jak się zachować w różnych...
książka:

Tymon i emocje. Historyjki społeczne o tym, jak się zachować w różnych sytuacjach życia codziennego

Dane szczegółowe:
Wydawca: HARMONIA
Rok wyd.: 2019
Oprawa: miękka
Ilość stron: 108 s.
Wymiar: 205x295 mm
EAN: 9788380802506
ISBN: 978-83-8080-250-6
Data: 2019-10-02
Cena wydawcy: 27.00 złpozycja niedostępna

Tymon i emocje. Historyjki społeczne o tym, jak się zachować w różnych sytuacjach życia codziennego - opis książki:

Tymon i emocje to kolejna część serii historyjek społecznych służących do pracy z osobami z zaburzeniami ze spektrum autyzmu oraz z dziećmi i nastolatkami z zaburzeniami zachowania i trudnościami emocjonalnymi. Tym razem opowiadania dotyczą przeżywania przez Tymona emocji, które mają wpływ na jego zachowanie. Przedstawiają trudne do opisania uczucia, z którymi poradzenie sobie wymaga różnych umiejętności. Do emocji tych należą: złość, strach, wstyd, odraza i smutek, które podzielone zostały na kategorie związane z konkretnymi sytuacjami. Podobnie jak w poprzednich częściach czytelnik odpowiada na pytania dotyczące zrozumienia historyjki, jak i samej sytuacji. Zadaniem osoby pracującej z tekstem jest również rozpoznanie emocji bohatera, zidentyfikowanie ich przyczyn, a także znalezienie adekwatnych i akceptowalnych społecznie sposobów radzenia sobie z nimi. Czytelnik może także określić, w jaki sposób dane emocje są wyrażane, zarówno przez mimikę i gesty, jak i odczucia w jego ciele.

Książka „Tymon i emocje. Historyjki społeczne o tym, jak się zachować w różnych sytuacjach życia codziennego” - oprawa miękka - Wydawnictwo HARMONIA.

Książka posiada 108 stron i została wydana w 2019 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Tymon i emocje. Historyjki społeczne o tym, jak się zachować w różnych..."