pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Tybet - zawsze jest o co walczyć
Tytuł książki:

Tybet - zawsze jest o co walczyć

Autor książki:

Dagmara Babiarz

Dane szczegółowe:
Wydawca: Ciekawe Miejsca
Rok wyd.: 2017
Oprawa: miękka
Ilość stron: 162 s.
Wymiar: 145x210 mm
EAN: 9788365499622
ISBN: 978-83-6549-962-2
Data: 2017-05-30
Cena wydawcy: 32.72 złpozycja niedostępna
Produkty podobne:
okładka książki - Zawsze nie ma nigdy
Zawsze nie ma nigdy 28.73 zł pozycja dostępna!
okładka książki - Dziennik tybetański. Czas przeklęty
Dziennik tybetański. Czas przeklęty 24.54 zł pozycja dostępna!
okładka książki - Plecakiem do przodu
Plecakiem do przodu 21.03 zł pozycja dostępna!
okładka książki - Niewidoczny Tybet
Niewidoczny Tybet 39.90 zł pozycja dostępna!

Dagmara Babiarz - urodziła się w Rzeszowie, część życia spędziła w Warszawie, kilka lat w Nowym Jorku, do chwili obecnej zmienia miejsca zamieszkania średnio co kilka lat. Oprócz ukończonych kierunków studiów jak filologia polska, historia, czy resocjalizacja ma za sobą wiele zaledwie tkniętych: np. ekonomika, dziennikarstwo, geografia... Obok prac umysłowych jak nauczycielstwo i dziennikarstwo, jak praca w domu dziecka czy w wydawnictwie książkowym ma na swoim koncie wiele prac fizycznych - w lesie, w browarze, w sklepie, w hospicjum i kilka takich, o których wspominać się nie chce chociaż trudno się ich wstydzić.

Mimo wielu zainteresowań pospolitych jak dobry film, teatr czy książka ma niesłabnący pociąg do wypadów alpinistycznych, ekscesów nurkowych, akrobacji paralotniarskich, wysiłków off- roadowych i wszystkiego tego, co powoduje, że życie nabiera innych kształtów niż te codzienne.

Fascynują ją inne kultury i społeczności - ich życie, religie, tradycje, zwyczaje. Aby je poznać - podróżuje. Podróże nadają sens temu co robi, a dzielenie się wrażeniami - sens podróżom. Dlatego o tym pisze. W 2007 roku ukazała się nakładem wydawnictwa Mamiko jej debiutancka książka Otwórz oczy; - opisy podróży i obyczajów ludzi mieszkających w najodleglejszych zakątkach świata. W styczniu 2008 roku Mamiko wydało jej kolejną książkę "Podróż za kilka zielonych", w której autorka koncentruje się na autochtonach i kulturze najpiękniejszych zakątków USA. Książka o Papui "Zanim świat się udusi" jest pierwszą, w której stara się zwrócić uwagę na tendencje separatystyczne kraju i konflikty zbrojne jakie tam mają miejsce. "Tybet - zawsze jest o co walczyć" traktuje głównie o Tybecie i ciągłej, beznadziejnej walce o odzyskanie własnej tożsamości.

Książka "Tybet - zawsze jest o co walczyć" - Dagmara Babiarz - oprawa miękka - Wydawnictwo Ciekawe Miejsca. Książka posiada 162 stron i została wydana w 2017 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce ""
Dagmara Babiarz - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Robinson w Bolechowie - okładka książki
Robinson w Bolechowie Maciej Płaza
Język Trolli - okładka książki
Język Trolli Małgorzata Musierowicz