pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
książka:

Ty nie zginiesz

Dane szczegółowe:
Producent: Norbertinum
Rok wyd.: 2002
Oprawa: miękka
Ilość stron: 271 s.
ISBN: 83-86837-82-9
Data: 2007-06-26
19.46  20.00  0.54 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Słowa zawarte w tytule wspomnień zostały wypowiedziane prywatnie do Autora przez sędziego i prokuratora, przed ogłoszeniem przez nich wyroku w procesie w Kopajgrodzie. Później widzimy o. Hilarego w łagrze Inta (Republika Komi, północny wschód europejskiej części ówczesnego ZSRR), gdzie odbywał karę za duszpasterską działalność, uznaną przez władze sowieckie za zagrażającą bytowi państwa radzieckiego. Sugestywna opowieść, pełna historycznie ważnych faktów; z tego punktu widzenia najistotniejsza jest relacja z duszpasterskiej posługi na Wołyniu w latach 1944-1946, następnie na Podolu w okresie 1953-1959. O. Hilary, pytany nieraz, dlaczego dotąd nie zostały opublikowane jego wspomnienia, odpowiadał:" Zastrzegłem sobie, by ukazały się dopiero po mojej śmierci, a to ze względu na mój rodzaj humoru w sytuacjach ludzkiej głupoty i sowieckiego cynizmu w odniesieniu do ludzi inaczej myślących".
O Autorze
Hilary Wilk, ur. w 1917 r. w Zielonce, par. Raniżów koło Rzeszowa. W 1935 r. wstąpił do zakonu Kapucynów w Sędziszowie Małopolskim, studia teologiczne ukończył w Krakowie i tam w 1942 r. przyjął święcenia kapłańskie. Swoją pierwszą pracę duszpasterską podjął w par. pw. św. Franciszka z Asyżu na Zamarstynowie we Lwowie; stąd w 1944 r. wyjechał do pracy na Wołyniu, na terenie diecezji żytomierskiej. Pracował w dawnych parafiach diecezji żytomierskiej: w Uszomierzu, Emilczynie, Olewsku, Barasze i innych, po uwolnieniu z łagru w kwietniu 1953 r. w historycznym Barze na Podolu. Jesienią 1998 r. przyjechał do Polski dla poratowania zdrowia i zmarł w Szpitalu Górniczym w Bytomiu 31 grudnia w ostatnich godzinach tego roku.

Książka "Ty nie zginiesz" - Hilary Marcin Wilk OFMCap - oprawa miękka - Wydawnictwo Norbertinum. Książka posiada 271 stron i została wydana w 2002 r. Cena 19.46 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Drogi Opatrzności - okładka książki

Drogi Opatrzności

ks. Tadeusz Fedorowicz
Między parafią a łagrem - okładka książki

Między parafią a łagrem

ks. Józef Kuczyński
Historia jest nauczycielką życia - okładka książki

Historia jest nauczycielką życia

ks. Władysław Bukowiński
Wspomnienia z Kazachstanu - okładka książki

Wspomnienia z Kazachstanu

ks. Władysław Bukowiński
Produkty podobne:
Wspomnienia z Kazachstanu - okładka książki

Wspomnienia z Kazachstanu

ks. Władysław Bukowiński
Wspomnienia z Kazachstanu - okładka książki

Wspomnienia z Kazachstanu

ks. Władysław Bukowiński
Krajobraz niewoli. Wspomnienia - okładka książki

Krajobraz niewoli. Wspomnienia z Kazachstanu....

Wanda L. Smereczańska-Zienkiewicz, Witold J. Smereczański