pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko: autor tytuł  24h
»
»
»
Tworzenie nowej jakości w systemie eliminowania handlu ludźmi w Polsce...
książka:

Tworzenie nowej jakości w systemie eliminowania handlu ludźmi w Polsce - raport z badań

Dane szczegółowe:
Wydawca: Ośrodek Badań Handlu Ludźmi Uniwersytet Warszawski
Rok wyd.: 2016
Oprawa: miękka
Ilość stron: 242 s.
Wymiar: 168x238 mm
EAN: 9788393709137
ISBN: 978-83-9370-913-7
Data: 2016-09-05
Cena wydawcy: 45.00 złpozycja niedostępna

Tworzenie nowej jakości w systemie eliminowania handlu ludźmi w Polsce - raport z badań - Zbigniew Lasocik, Łukasz Wieczorek - opis książki:

Ośrodek Badań Handlu Ludźmi jest placówką badawczą i edukacyjną funkcjonującą w ramach Katedry Kryminologii i Polityki Kryminalnej UW. Celem działania Ośrodka jest zaspokojenie potrzeb społecznych w zakresie funkcjonowania niezależnego ośrodka akademickiego zajmującego się prowadzeniem wszelkich form aktywności naukowej, szkoleniowej, dydaktycznej i informacyjnej związanych ze współczesnymi formami niewolnictwa. Powstanie Ośrodka było ściśle związane z realizacją przez Katedrę Kryminologii i Polityki Kryminalnej Uniwersytetu Warszawskiego projektu Handel ludźmi - zapobieganie i ściganie. W jego ramach odbywały się badania naukowe, szkolenia dla funkcjonariuszy organów ścigania, konferencje międzynarodowe, seminaria i warsztaty. Rezultatem Projektu była m.in. pierwsza w Polsce monografia/podręcznik dotycząca handlu ludźmi, która ukazała się w czerwcu 2006, a także szereg innych publikacji. Niewątpliwie pozytywnym efektem realizacji Projektu było powstanie Zespołu osób, które zainteresowały się problematyką handlu ludźmi. Ponieważ to zainteresowanie okazało się trwale, a problem handlu ludźmi nie przestawała być istotnym, w jakimś sensie naturalna stała się potrzeba stworzenia forum aktywności dla tych osób. Tak oto, w 2006 r. powstał Ośrodek Badań Handlu Ludźmi UW, który jest jedyną placówką naukową tego typu w Polsce i jedną z niewielu na świecie. Zespół Ośrodka współpracuje z licznymi instytucjami krajowymi (MSW, KGP, KG SG, Prokuratura Krajowa) oraz zagranicznymi (Unia Europejska, Rada Europy, EUROPOL, OBWE, MOP). Dzięki wieloletniej współpracy z Ambasadą Stanów Zjednoczonych w Polsce ośrodek nawiązał kontakty z licznymi uniwersytetami, instytucjami, organizacjami pozarządowymi zajmującymi się zarówno badaniem jak i eliminowaniem handlu ludźmi w USA.

Książka „Tworzenie nowej jakości w systemie eliminowania handlu ludźmi w Polsce - raport z badań” - oprawa miękka - Wydawnictwo Ośrodek Badań Handlu Ludźmi Uniwersytet Warszawski.

Książka posiada 242 stron i została wydana w 2016 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Tworzenie nowej jakości w systemie eliminowania handlu ludźmi w Polsce..."