pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
okładka książki - Wybitni - Wizualnie
Wybitni - Wizualnie 20.30 zł pozycja dostępna!
okładka książki - Apollinaire a travers l`Europe
Apollinaire a travers l`Europe 21.46 zł pozycja dostępna!
Księgarnia »
Książki »
»
Twórca - dzieło - badacz. Między dyscyplinami humanistyki
Księgarnia »
Książki »
książka:

Twórca - dzieło - badacz. Między dyscyplinami humanistyki

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Rok wyd.: 2013
Oprawa: miękka
Ilość stron: 180 s.
Wymiar: 170x240 mm
EAN: 9788323336006
ISBN: 978-83-233-3600-6
Data: 2013-12-16
Cena wydawcy: 39.90 złpozycja niedostępna

Twórca - dzieło - badacz. Między dyscyplinami humanistyki - Emilia Januszek, Marcin Jarząbek, Maria Kobielska - opis książki:

Oddajemy w Państwa ręce książkę powstałą z inspiracji konferencją naukową „Twórca - Dzieło - Badacz”, która odbyła się w Krakowie w dniach 4-5 listopada 2011 roku. Wydarzenie to wraz z uroczystą sesją Akademii „Artes Liberales” stanowiło najistotniejszy punkt obchodów dziesięciolecia działania Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych (MISH) w Uniwersytecie Jagiellońskim. Część zamieszczonych tu tekstów powstała z tej okazji, pomysły na inne pojawiły się wtedy - nie jest to jednak bynajmniej księga jubileuszowa. Publikacja ta stawia sobie za cel przekraczanie utartych instytucjonalnych granic między różnymi dziedzinami współczesnej humanistyki oraz umiejętne łączenie różnych metod i technik badawczych dla wypracowania wspólnej perspektywy badawczej dotyczącej funkcjonowania człowieka w przestrzeni kultury. Autorzy piętnastu zgromadzonych tu tekstów - młodzi polscy badacze - poruszają się w obszarze refleksji wyznaczonej przez trzy tytułowe słowa klucze: twórca, dzieło i badacz. W jego obrębie umieścić można niemal każdą z dziedzin nauk humanistycznych - od klasycznych nauk o literaturze, poprzez kulturoznawstwo, historię sztuki, etnologię aż po historię, filozofię czy też nauki o nowych (i „starych”) mediach.

Ze wstępu

Książka „Twórca - dzieło - badacz. Między dyscyplinami humanistyki” - oprawa miękka - Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Książka posiada 180 stron i została wydana w 2013 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Twórca - dzieło - badacz. Między dyscyplinami humanistyki"
Emilia Januszek, Marcin Jarząbek, Maria Kobielska (red.) - autor m.in.: