pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
okładka książki - Historia Izraela. Okoliczności
Historia Izraela. Okoliczności początków 21.77 zł pozycja dostępna!
okładka książki - Hitler założycielem Izraela
Hitler założycielem Izraela 25.47 zł pozycja dostępna!
okładka książki - Ben Gurion. Twórca współczesnego
Ben Gurion. Twórca współczesnego Izraela 50.54 zł pozycja dostępna!
Księgarnia »
Książki »
»
Twierdza Izrael. Zakulisowa historia elit wojskowych, które uparcie...
książka:

Twierdza Izrael. Zakulisowa historia elit wojskowych, które uparcie bronią się przed pokojem

Dane szczegółowe:
Wydawca: Rebis
Rok wyd.: 2012
Oprawa: twarda
Ilość stron: 568 s.
Wymiar: 150x225 mm
EAN: 9788378184577
ISBN: 978-83-7818-457-7
Data: 2014-09-09
pozycja niedostępna

Twierdza Izrael. Zakulisowa historia elit wojskowych, które uparcie bronią się przed pokojem - Patrick Tyler - opis książki:

Gdy Izraelczyk raz znajdzie się w armii, nigdy jej już w pełni nie opuszcza.

Od powstania Izraela jego klasa przywódcza toczy spór o to, czy ułożyć się z wrogimi sąsiadami, czy też ich sterroryzować lub zniszczyć. Jak dowodzi normalizacja stosunków z Egiptem, rozwiązania dyplomatyczne są znacznie trwalsze. Jednak interesy elit wojskowych, system polityczny i mentalność zmilitaryzowanego społeczeństwa sprawiają, że Izrael zwykle odpowiada na zagrożenie w jeden sposób - zbrojnie, nie zażegnując go, lecz je powiększając.

Czerpiąc z wielu źródeł, Patrick Tyler snuje niezwykłą opowieść o współczesnej Sparcie Bliskiego Wschodu. Opisuje bitwy i spory polityków, gehennę uchodźców i akcje komandosów, niekończące się zamachy i naloty, operacje wywiadów i rokowania pokojowe Poruszająca książka.

Patrick Tyler urodził się w 1951 r. w Saint Louis. Dwanaście lat pracował dla The Washington Post, m.in. w Kairze, jako korespondent bliskowschodni. W 1990 r. przeniósł się do The New York Times ; był szefem pekińskiego, a później moskiewskiego biura tej gazety i głównym korespondentem. Jest autorem książek: Running Critical, poświęconej amerykańskiemu programowi budowy atomowych okrętów podwodnych, A Great Wall: Six Presidents and China, za którą w 2000 roku otrzymał Nagrodę Lionela Gelbera, oraz A World of Trouble: The White House and the Middle East from the Cold War to the War on Terror. Mieszka w Waszyngtonie.

Twierdza Izrael stawia Patricka Tylera w pierwszym szeregu historyków Izraela i współczesnego Bliskiego Wschodu. Prowokacyjnie, ale i obiektywnie ukazuje on w niej militaryzm napędzający przywódców Izraela i wyjaśnia obrazowo [ ], dlaczego pokoleniom nieustępliwych sabrów tak trudno było przemienić swoje sukcesy na polu walki w trwały pokój .

Terence Smith, korespondent The New York Times podczas wojny sześciodniowej i Jom Kipur Tyler stawia pytanie, czy biorąc pod uwagę wizję niekończących się zagrożeń z zewnątrz, odejście od pierwotnej wizji syjonistów jest usprawiedliwione [ ]. Otrzeźwiająca lektura .

Steve Weinberg, The Christian Science Monitor Barwna [ ]. Wciągająca [ ]. Jak ukazuje Tyler, Izrael przepuścił niejedną szansę na pokój .

Daniel Byman, The Washington Post Tyler, uznany amerykański dziennikarz, dokumentuje izraelski opór wobec inicjatyw pokojowych od samych początków istnienia państwa żydowskiego .

The Economist

Książka „Twierdza Izrael. Zakulisowa historia elit wojskowych, które uparcie bronią się przed pokojem” - oprawa twarda - Wydawnictwo Rebis.

Książka posiada 568 stron i została wydana w 2012 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Twierdza Izrael. Zakulisowa historia elit wojskowych, które uparcie..."
Patrick Tyler - autor m.in.:
Twierdza Izrael - okładka książki
Twierdza Izrael Patrick Tyler;
Kupujący tę pozycję zamówili również: