pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Turcja, Wielki Step i Europa Środkowa
Tytuł książki:

Turcja, Wielki Step i Europa Środkowa

Autor książki:

Adam Balcer

Dane szczegółowe:
Wydawca: Międzynarodowe Centrum Kultury
Rok wyd.: 2019
Oprawa: twarda
Ilość stron: 300 s.
Wymiar: 180x220 mm
EAN: 9788366419049
ISBN: 978-83-6641-904-9
Data: 2019-12-17
Cena wydawcy: 39.00 złpozycja niedostępna
Produkty podobne:

Kiedy i gdzie powstał pierwszy przekład Koranu na język polski? Skąd w języku szwedzkim tureckie słowa? Czy Lwów był przez wieki bardziej bramą Orientu czy przedmurzem Europy? Czy praojczyzną Węgrów był mityczny Turan i dlaczego węgierska kuchnia pachnie orientalnymi przyprawami?
Porzucenie tradycyjne perspektywy opisu dziejów Europy Środkowej wzdłuż osi Wschód-Zachów pozwala lepiej zrozumieć głębokie zróżnicowanie i wzajemne przenikanie się wielkich procesów cywilizacyjnych i kulturowych w tej części kontynentu. Adam Balcer przekonuje, że szczególnie niedoceniany jest dziś wpływy Imperium Osmańskiego, a jeszcze mniejsza jest świadomość roli Europy Środkowej jako pomostu między Morzem Bałtyckim i Skandynawią a Bliskim Wschodem i Azją Środkową.

Cywilizacji Turcji osmańskiej i Wielkiego Stepu odcisnęły w Europie Środkowej niezatarte piętno. Ich przywołanie pozwala na nowo spojrzeć na dzieje i tożsamość kulturową Rzeczpospolitej, Węgrów, Chorwatów, Rumunów czy Albańczyków. Jedenasty tom serii Biblioteka Europy Środka pod redakcją prof. Jacka Purchli.

Książka "Turcja, Wielki Step i Europa Środkowa" - Adam Balcer - oprawa twarda - Wydawnictwo Międzynarodowe Centrum Kultury. Książka posiada 300 stron i została wydana w 2019 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Wywiad i kontrwywiad a bezpieczeństwo - okładka książki

Wywiad i kontrwywiad a bezpieczeństwo Polski odrodzonej...

Henryk Ćwięk, Malwina Siewier (red.)