pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Tunel z gołębiami. Opowieści z mojego życia
Tytuł książki:

Tunel z gołębiami. Opowieści z mojego życia

Autor książki:

John le Carre

Dane szczegółowe:
Wydawca: Sonia Draga
Rok wyd.: 2017
Oprawa: twarda
Ilość stron: 368 s.
Wymiar: 143x205 mm
EAN: 9788381101127
ISBN: 978-83-8110-112-7
Data: 2017-11-10
25.03  39.00  13.97 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

"Z tajnego świata, który kiedyś znałem, próbowałem uczynić teatr dla tego szerszego świata, w którym wszyscy żyjemy - najpierw wyobraźnią, potem potrzebą odwzorowania rzeczywistości. Później znowu zaczyna pracować wyobraźnia i wreszcie można zasiąść za biurkiem, przy którym teraz siedzę". Fragment książki Tunel z gołębiami
Le Carré zawsze pisał o tym, co właśnie się dzieje. W czasach zimnej wojny, gdy służył w wywiadzie brytyjskim, i w trakcie własnej kariery pisarskiej, gdy jeździł do ogarniętej wojną Kambodży, do Bejrutu w przeddzień izraelskiej inwazji roku 1982 czy do Rosji przed upadkiem muru berlińskiego i po nim.

W swych pierwszych opublikowanych wspomnieniach, które właśnie trafiają do rąk Czytelnika, le Carré dowcipnie i celnie analizuje moralną dwuznaczność wydarzeń, których był świadkiem, znaną dotąd jedynie z jego powieści. Pisze czasem z humorem, czasem wstrząsająco, to bawiąc, to zmuszając do refleksji nad wydarzeniami, o których - wydawałoby się - wszystko już wiadomo. O papudze w hotelu w Bejrucie, która nauczyła się naśladować dźwięki karabinów maszynowych i pierwsze takty Beethovenowskiej "piątki". O rwandyjskich muzeach pełnych ciał ofiar ludobójstwa. O Sylwestrze roku 1982, spędzonym wraz z Jaserem Arafatem i jego sztabem. O wywiadzie, który przeprowadził z niemiecką terrorystką w więzieniu na pustyni Negew. O pouczającej rozmowie z wielkim fizykiem, dysydentem i laureatem Pokojowej Nagrody Nobla, Adriejem Sacharowem. O spotkaniach z byłymi szefami KGB. O tym, jak Alec Guinness przygotowywał się do roli George a Smileya w legendarnych adaptacjach BBC. A także o pracowniczce organizacji pomocowych, która posłużyła mu za wzór głównej bohaterki Wiernego ogrodnika.

Najważniejsze jest jednak to, że le Carré dzieli się z Czytelnikiem wspomnieniami z ponad sześćdziesięciu lat pracy pisarskiej - ponad sześciu dziesięcioleci poszukiwań sensu człowieczeństwa, tak widocznych w losach stworzonych przez siebie fikcyjnych, lecz jakże ludzkich postaci.

Książka "Tunel z gołębiami. Opowieści z mojego życia" - John le Carré - oprawa twarda - Wydawnictwo Sonia Draga. Książka posiada 368 stron i została wydana w 2017 r. Cena 25.03 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
John le Carré - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Tajny pielgrzym - okładka książki

Tajny pielgrzym

John le Carré
Tarta róża - okładka książki

Tarta róża

Beata Obertyńska
Szpiegowskie dziedzictwo - okładka książki

Szpiegowskie dziedzictwo

John le Carré
Produkty podobne:
Światło w tunelu - okładka książki

Światło w tunelu

Napoleon Mitraszewski
Kości czasu - okładka książki

Kości czasu

Kathleen Ann Goonan
Zawał. Utwory zebrane. Tom 6 - okładka książki

Zawał. Utwory zebrane. Tom 6

Miron Białoszewski
Dziewiętnaście sekund - okładka książki

Dziewiętnaście sekund

Pierre Charras