pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
okładka książki - Zakochani w świecie. Indie
Zakochani w świecie. Indie 28.07 zł pozycja dostępna!
okładka książki - Wędrowca Żoliborski
Wędrowca Żoliborski 27.71 zł pozycja dostępna!
okładka książki - Atlas osobliwości
Atlas osobliwości 52.45 zł pozycja dostępna!
okładka książki - Shantaram
Shantaram 34.96 zł pozycja dostępna!
Księgarnia »
Książki »
»
TukTukCinema czyli rzecz o Indiach, Gangesie, radości życia, wiecznie...
książka:

TukTukCinema czyli rzecz o Indiach, Gangesie, radości życia, wiecznie psującym się skuterze i Bolku

Dane szczegółowe:
Wydawca: Helion
Rok wyd.: 2016
Oprawa: miękka
Ilość stron: 264 s.
EAN: 9788328329560
ISBN: 978-83-2832-956-0
Data: 2016-09-21
pozycja niedostępna

TukTukCinema czyli rzecz o Indiach, Gangesie, radości życia, wiecznie psującym się skuterze i Bolku - Robert Robb Maciąg - opis książki:

Kiedy w 2013 roku Robb Maciąg jechał do Nepalu, by pokazać dzieciom z małej szkoły na końcu świata kreskówki z Bolkiem i Lolkiem, a także przygody Reksia, nie myślał, że ten projekt rozwinie się w znacznie dłuższą i ciekawszą przygodę. W 2015 roku, jadąc na indyjskim skuterze trasą wzdłuż świętego Gangesu, tworzył jednoosobowe kino objazdowe i w ciągu miesiąca wyświetlał polskie kreskówki, gdzie tylko się dało.

I właśnie o tym jest ta książka.

Trasa przejazdu liczyła dwa i pół tysiąca kilometrów, prowadziła wzdłuż Gangesu, a środkiem lokomocji był zdezelowany skuter, choć pierwotnie miała nim być motoriksza... Po drodze samozwańczego animatora polskiej kultury czekało mnóstwo niespodzianek, spotkań, interesujących ludzi, miejsc, rozmów i krajobrazów.

A przede wszystkim czekały na niego dzieci, żywiołowo reagujące na przygody rysunkowych braci i łaciatego psa. Ta książka jest fascynującą, szczerą, nielukrowaną relacją z jego wyprawy. Zobacz Indie oczami zakręconego outsidera, który próbuje je poznać i zrozumieć, a także wniknąć w ich naturę głębiej, niż jest w stanie zrobić to turysta. I poczuj radość z tego spotkania.

Robb Maciąg ma niesamowitą zdolność skracania dystansu. W trakcie podróży nie pozuje na wielkiego odkrywcę, białego "bwana" w korkowym kapeluszu. Zamiast tego po prostu zanurza się w świecie z szeroko otwartymi oczami, traktując wszystkich spotkanych ludzi jak przyjaciół. Uczmy się tej postawy, warto.

Tomek Michniewicz

W tej książce nie znajdziecie stereotypowych bajek o kolorowych i pachnących Indiach czy postkolonialnych opisów indyjskiej biedy. Robb Maciąg nie robi z siebie najdzielniejszego i wszechwiedzącego arcypodróżnika. On najzwyczajniej w świecie jest opętany ideą podarowania dzieciakom chwil radości. A że należy do pierwszej ligi polskich gawędziarzy, to opowiada nam o swoim opętaniu w taki sposób, że trudno się od niego oderwać.

post-turysta.pl

Książka „TukTukCinema czyli rzecz o Indiach, Gangesie, radości życia, wiecznie psującym się skuterze i Bolku” - oprawa miękka - Wydawnictwo Helion.

Książka posiada 264 stron i została wydana w 2016 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "TukTukCinema czyli rzecz o Indiach, Gangesie, radości życia, wiecznie..."
Robert Robb Maciąg - autor m.in.:
Podręcznik Przygody Rowerowej - okładka książki
Podręcznik Przygody Rowerowej Anna Maciąg, Robert Robb Maciąg;
Podręcznik Przygody Rowerowej - okładka książki
Podręcznik Przygody Rowerowej Robert Robb Maciąg;
Henryka Sytnera Wakacje na Dwóch - okładka książki
Henryka Sytnera Wakacje na Dwóch Kółkach Robert Robb Maciąg, Henryk Sytner;
Rowerem w stronę Indii - okładka książki
Rowerem w stronę Indii Robert Robb Maciąg;