pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Trzy Najświętsze Hostie
Tytuł książki:

Trzy Najświętsze Hostie

Dane szczegółowe:
Wydawca: Rosemaria
Rok wyd.: 2000
Oprawa: miękka
Ilość stron: 152 s.
EAN: 9788363110055
ISBN: 978-83-6311-005-5
Data: 2015-10-02
16.50 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Drugie wydanie książki Mieczysława Noskowicza, dodatkowo poddane redakcji językowej oraz uzupełnione o wprowadzenie i kolorowe fotografie z kościołów.

Gdyby zapytać statystycznego Polaka o cuda eucharystyczne, dowiemy się o głośnej ostatnio Sokółce, często odwiedzanym Lanciano, rzadziej o Orvieto i Sienie. Czasem mieszkaniec Poznania wspomni o cudownych trzech Hostiach, nieraz dodając, że to stara poznańska legenda. Czy rzeczywiście legenda?
Konsystorz Arcybiskupi Poznański w piśmie wystosowanym w dniu 6 czerwca 1916 r. do autora stwierdził, że książka ,,Najświętsze trzy Hostie" nie zawiera w sobie nic przeciwnego wierze świętej i dobrym obyczajom. Za pozwoleniem Władzy Duchownej Poznań, 4 maja 1926, L.dz. 3963/26

Książka stanowi poprawioną i uzupełnioną edycję książki Mieczysława Noskowicza ,,Najświętsze trzy Hostie" (wydanie 3). Tekst został poddany standardowej obróbce redakcyjnej: redakcji merytorycznej i językowej. W zakres pierwszej weszły takie poprawki jak: usunięcie lub poprawa drobnych błędów, zmiany dawnych nazw ulic i placów Poznania na współczesne (np. Butelska na Woźna) oraz uzupełnienia co do ważnych zdarzeń, które dotyczą naszych czasów (np. miejsca, gdzie obecnie znajdują się monstrancje).

Książka "Trzy Najświętsze Hostie" - ks. Józef Orchowski, Mieczysław Noskowicz - oprawa miękka - Wydawnictwo Rosemaria. Książka posiada 152 stron i została wydana w 2000 r. Cena 16.50 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
ks. Józef Orchowski, Mieczysław Noskowicz - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Szału nie ma, jest rak - okładka książki

Szału nie ma, jest rak

Katarzyna Jabłońska
Wysławianie Maryi - okładka książki

Wysławianie Maryi

św. Alfons Maria de Liguori
Rekolekcje z egzorcystą - okładka książki

Rekolekcje z egzorcystą

ks. Rufus Pereira
Produkty podobne:
Duch święty. Wprowadzenie - okładka książki

Duch święty. Wprowadzenie

John Bevere, Addison Bevere
Mała droga uzdrowienia - okładka książki

Mała droga uzdrowienia

T. Pauline Edwards