pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Trzebnicka opowieść. Trebnitzer geschichte
Tytuł książki:

Trzebnicka opowieść. Trebnitzer geschichte

Autor książki:

Piotr Stefaniak

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Wrocławskiej Księgarni Archidiecezjalnej TUM
Rok wyd.: 2017
Oprawa: twarda
Ilość stron: 352 s.
Wymiar: 170x245 mm
EAN: 9788374543712
ISBN: 978-83-7454-371-2
Data: 2017-02-22
Cena wydawcy: 42.00 złpozycja niedostępna

Trzebnicka opowieść. Trebnitzer geschichte - opis książki:

W związku z Jadwiżańskim Rokiem Jubileuszowym ogłoszonym dla upamiętnienia 750. rocznicy kanonizacji św. Jadwigi Śląskiej oddajemy do rąk Czytelników książkę, która trafnie oddaje dwoistość dziedzictwa św. Jadwigi.

Przedstawione dzieje klasztoru trzebnickiego są opowieścią o wielu osobach z nim związanych, poczynając od pary fundatorskiej - księżnej Jadwigi Śląskiej i Jej małżonka - przez ksienie i mniszki cysterskie, następnie siostry miłosierdzia św. Karola Boromeusza aż po licznych podopiecznych, którzy znajdowali tam schronienie i troskliwą opiekę. Na 350 stronach starannie opracowanego graficznie albumu materiał ikonograficzny podparty tekstem pięknie oddaje losy zakonnic zamieszkujących przez wieki w Trzebnicy, które żyły przykładem fundatorki klasztoru w jej pokorze, ofiarowaniu dla innych, mądrości i wytrwałości. Jest to też opowieść o duchowości tego miejsca, na którym odcisnęła się osobowość i posługa Świętej.

Święty Jan Paweł II pięknie określił św. Jadwigę jako chrześcijankę, która odczytała Ewangelię do końca. Kult św. Jadwigi promieniował na całą środkową Europę, a swoje odbicie znalazł w licznych modlitwach, pieśniach, muzyce i poezji, w rzeźbie i malarstwie, które stanowią o niezwykłości trzebnickiego opactwa i sanktuarium.

Niech w tym szczególnym roku św. Jadwiga Śląska będzie dla nas wzorem pobożności eucharystycznej i czynnej miłości bliźniego. Wzorem kobiety, która w swym życiu umiała połączyć w sposób idealny życie modlitwy z życiem czynnym.

Książka "Trzebnicka opowieść. Trebnitzer geschichte" - Piotr Stefaniak - oprawa twarda - Wydawnictwo Wrocławskiej Księgarni Archidiecezjalnej TUM. Książka posiada 352 stron i została wydana w 2017 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]