pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Trudny czas dojrzewania. Jak pomóc nastolatkom radzić sobie z emocjami,...
Tytuł książki:

Trudny czas dojrzewania. Jak pomóc nastolatkom radzić sobie z emocjami, osiągać cele i budować więzi

Autor książki:

Louise Hayes, Joseph Ciarrochi

Dane szczegółowe:
Wydawca: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
Rok wyd.: 2019
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 384 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788374898058
ISBN: 978-83-7489-805-8
Data: 2019-11-25
72.13  79.90  7.77 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Nastolatki jednego dnia mogą doświadczać intensywnych i zupełnie przeciwstawnych uczuć: euforii i przygnębienia, poczucia przynależności do grupy rówieśniczej i poczucia wykluczenia z niej, entuzjazmu i zniechęcenia, brawury i lęku, wiary w siebie i zwątpienia we własne możliwości. Odczuwają silny stres, ponieważ brakuje im umiejętności potrzebnych do radzenia sobie z przytłaczającymi emocjami oraz nawiązywania satysfakcjonujących relacji. Przedstawiony w książce model pracy z młodzieżą (DNA-V) łączy założenia terapii akceptacji i zaangażowania oraz psychologii pozytywnej z najnowszą wiedzą naukową na temat procesów rozwojowych. Jest to całościowy program pokazujący, jak pomóc młodym ludziom odkryć i rozwijać własne mocne strony, radzić sobie z trudnymi emocjami oraz przełamywać negatywne wzorce myślenia. Zaprezentowane narzędzia pomagają wykształcić umiejętności psychologiczne, które pozwolą młodym osobom zaangażować się w działania zgodne z własnymi wartościami, osiągnąć stawiane sobie cele, w pełni zrealizować swój potencjał oraz zbudować pozytywne relacje z rówieśnikami i rodziną. Umiejętności te ułatwią im przejście przez trudny okres dojrzewania. Zaprezentowana wiedza została zilustrowana przykładami i opisami przypadków. Książka zawiera zestaw przydatnych materiałów, takich jak formularze i karty pracy, a także ćwiczenia i rady dotyczące dostosowania technik do indywidualnych potrzeb nastolatka. Autorzy wyjaśniają też, jak zorganizować pracę w dużych grupach i klasach szkolnych. Niniejsza książka to nieocenione źródło wiedzy dla psychologów, psychoterapeutów, nauczycieli i pedagogów oraz dla każdego, komu leży na sercu dobro młodzieży.

Książka "Trudny czas dojrzewania. Jak pomóc nastolatkom radzić sobie z emocjami, osiągać cele i budować więzi" - Louise Hayes, Joseph Ciarrochi - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Gdańskie Psychologiczne. Książka posiada 384 stron i została wydana w 2019 r. Cena 72.13 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Trudny czas dojrzewania. Jak pomóc nastolatkom radzić sobie z emocjami,..."
Louise Hayes, Joseph Ciarrochi - autor m.in.:
Produkty podobne:
Tożsamość. Trudne pytanie kim jestem - okładka książki
Tożsamość. Trudne pytanie kim jestem Wiesław Łukaszewski, Dariusz Doliński, Tomasz Maruszewski
Sztuka skutecznego porozumiewania - okładka książki
Sztuka skutecznego porozumiewania się Martha Davis, Patrick Fanning, Matthew McKay