pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Trucizny

Autor książki:

Piotr Dardziński

Dane szczegółowe:
Wydawca: Instytut Literatury
Rok wyd.: 2021
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 96 s.
EAN: 9788366765955
ISBN: 978-83-6676-595-5
Data: 2021-10-20
17.76 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Nagroda główna w III Ogólnopolskim Konkursie na Książkę Literacką Nowy Dokument Tekstowy w kategorii epika.

To proza, która chwyta za gardło [...]. Tytułowe trucizny sączą się z każdego zdania tej niewielkiej objętościowo, ale bardzo esencjonalnej mikropowieści. Tekst wciąga czytelnika w wir rodzinnego dramatu, czyniąc go nie tyle uczestnikiem opisywanych zdarzeń, ile ich podglądaczem, świadkiem, który choć bezsilny, nie może pozostać obojętnym. [...] Trucizny są czymś więcej niż zwykłą obyczajówką. To po prostu dobry literacko tekst.

z laudacji jury
Ten świetny debiutant długo czekał na to, by ktoś go zauważył. To wspaniale, że tak się stało. Wiem to wszystko, bo czytałem jego teksty "do szuflady", a teraz mam przyjemność polecić rzecz, która dotyka z jednej strony czule, z drugiej - boleśnie bezkompromisowo. Opowieść o ojcowskim fatalizmie, napisana w duchu Daniela Magariela i ujęta w typową dla niego krótką formę, jest jednocześnie historią tego, co cenimy po utracie, i literackim requiem, w którym Piotr Dardziński udowadnia, że można znaleźć słowa, by opisać to, czego często nie umiemy zwerbalizować.

Jarosław Czechowicz

Książka "Trucizny" - Piotr Dardziński - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Instytut Literatury. Książka posiada 96 stron i została wydana w 2021 r. Cena 17.76 zł. Zapraszamy na zakupy!