pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Tropem pamięci

Autor książki:

Anna Dowgiałło

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo LTW
Rok wyd.: 2021
Oprawa: twarda
Ilość stron: 288 s.
EAN: 9788375657401
ISBN: 978-83-7565-740-1
Data: 2021-06-30
26.65 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Było już po śmierci moich Rodziców i Braci, gdy Bronek poprosił o krótki opis powojennych losów naszej rodziny. Z pozoru proste zadanie okazało się pułapką z kluczem, który uruchomił pamięć. Odżyły miejsca, ludzie, zdarzenia. Tak powstała ta książka. Wędruję w niej krętym szlakiem mego dzieciństwa i wczesnej młodości, opisując świat, w którym żyłam przez dwadzieścia lat - od urodzenia do zamążpójścia. Ludzie mojego pokolenia odnajdą w niej może ślady własnych przeżyć. Młodsi poznają realia powojennej rzeczywistości, dziś już trudne do wyobrażenia i rzadko przekazywane dzieciom.

Jest to relacja świadka-uczestnika doświadczeń bardzo specyficznego środowiska ziemian Kresów Wschodnich Rzeczypospolitej. Od stuleci przechodzili oni trudną szkołę przetrwania. Zabory, powstania narodowe, wojny światowe, reformy rolne i fale rozlewającej się rewolucji komunistycznej dziesiątkowały, ale i hartowały Polaków walczących o wolność swojego narodu. Wraz z końcem II wojny światowej zostali pozbawieni wszystkiego; kraju urodzenia, ziemi - ojcowizny, domów, ludzi. Jeśli uratowali życie unikając wywozu w głąb Rosji, zaczynali nowe życie w powojennej Polsce napiętnowani przez władze jako wrogowie komunistycznego ustroju. Przetrzymali represje, szykany. Ich dzieci doczekały odmiany losu historii - dla nich zapisuję to, co pamiętam.

Książka "Tropem pamięci" - Anna Dowgiałło - oprawa twarda - Wydawnictwo LTW. Książka posiada 288 stron i została wydana w 2021 r. Cena 26.65 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.