pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Treny Echa Tropy
Tytuł książki:

Treny Echa Tropy

Autor książki:

Tomasz Majzel

Dane szczegółowe:
Wydawca: FORMA
Rok wyd.: 2015
Oprawa: miękka
Ilość stron: 56 s.
Wymiar: 145x150 mm
EAN: 9788364974069
ISBN: 978-83-6497-406-9
Data: 2015-06-19
15.19  22.00  6.81 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Tom poetycki Treny Echa Tropy można określić mianem retrospektywnej filozofii poetyckiej. Trudno ustalić, który z elementów świata Tomasza Majzela jest najważniejszy. Niczego się tutaj nie wartościuje, a wszystko jest wartością niepodważalną. Ulica, krawężniki, znaki drogowe, pole, las, zjawiska atmosferyczne, pory dnia i roku przybierają formę tropów, za którymi się podąża lub może bardziej, do których się wraca. Świat jednak nie kończy się na retrospekcji. Każdy trop, każde echo prowadzą dalej - do sensów jutra, śmierci i Boga. W propozycji poety każde słowo prowokuje do pytań, bo też jest to książka niezliczonych pytań - autora i odbiorcy.

Każdy wiersz może być traktowany w sposób odrębny, nabiera on jednak dodatkowych znaczeń, gdy wpisuje się go w cykl zaproponowany przez autora. Tych cykli w całym tomie jest więcej - każdy z nich to rodzaj miniaturowego poematu nasyconego niedopowiedzianymi symbolami. Można odnieść wrażenie, że Tomasz Majzel w sposób wybredny podchodzi do słów, jakby miał świadomość, że ich nadmiar pozbawi tego, co dzieje się między echami i tropami, a myślą. Czar pryśnie (świat milczenia, przeczucia skończoności i nieskończoności, i doświadczenia ulotności), kiedy słowa zaczną dominować.

Książka "Treny Echa Tropy" - Tomasz Majzel - oprawa miękka - Wydawnictwo FORMA. Książka posiada 56 stron i została wydana w 2015 r. Cena 15.19 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Tomasz Majzel - autor m.in.:
Produkty podobne:
Złodziejka głosu - okładka książki
Złodziejka głosu Kalina Kowalska
Za co giniemy - okładka książki
Za co giniemy Tomasz Gluziński
Ulica słowiańska - okładka książki
Ulica słowiańska Klara Nowakowska
In blanco - okładka książki
In blanco Jan H. Cichosz
Pozdrowienia ze świata - okładka książki
Pozdrowienia ze świata Dominika Dymińska