pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Trening umiejętności społecznych w rehabilitacji zaburzeń psychicznych. Seria: Biblioteka Pracownika Socjalnego

Autor książki:

Joanna Meder

(red.)
Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Naukowe ŚLĄSK
Rok wyd.: 1999
Oprawa: miękka
Ilość stron: 168 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788371641657
ISBN: 83-7164-165-6
Data: 2006-05-11
20.00 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Strategia rehabilitacji psychiatrycznej opiera się na wspieraniu chorego w trudnym dla niego okresie powrotu do aktywnego życia w społeczeństwie, zaś dobrym terapeutą nie musi być tylko psycholog ani psychiatra – równie dobrze sprawdzają się pracownicy socjalni czy pielęgniarki – trener musi być przede wszystkim osobą wrażliwą i cierpliwą.
Przedstawione w publikacji treningi zostały opracowane w jednym z najlepszych ośrodków rehabilitacji na świecie – przy uniwersytecie kalifornijskim w Los Angeles, w Polsce zaś zastosowano je w Oddziale Dziennym Rehabilitacji Instytutu Psychiatrii i neurologii w Warszawie.
Książka przedstawia następujące treningi:
W zakresie wyglądu zewnętrznego i higieny osobistej, kulinarny, planowania budżetu domowego, techniczny, umiejętności praktycznych, podstawowych umiejętności prowadzenia rozmowy, przygotowania do podjęcia pracy, rozwiązywania problemów w sytuacjach międzyludzkich.

Książka "Trening umiejętności społecznych w rehabilitacji zaburzeń psychicznych. Seria: Biblioteka Pracownika Socjalnego" - Joanna Meder (red.) - oprawa miękka - Wydawnictwo Naukowe ŚLĄSK. Książka posiada 168 stron i została wydana w 1999 r. Cena 20.00 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]