pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
Księgarnia »
Książki »
»
Tradycja i wyzwania. Metodologia badań slawistycznych XX i XXI wieku
książka:

Tradycja i wyzwania. Metodologia badań slawistycznych XX i XXI wieku

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Rok wyd.: 2015
Oprawa: miękka
Ilość stron: 385 s.
Wymiar: 155x225 mm
EAN: 9788323338581
ISBN: 978-83-2333-858-1
Data: 2015-05-19
Cena wydawcy: 39.90 złpozycja niedostępna

Tradycja i wyzwania. Metodologia badań slawistycznych XX i XXI wieku - Halina Mieczkowska, Elżbieta Solak, Przemysław Fałowski, Natalia Palich - opis książki:

Przedstawione w monografii Tradycja i wyzwania. Metodologia badań slawistycznych XX i XXI wieku szerokie spektrum tematyczne, obejmujące zagadnienia zarówno literaturoznawcze, jak i (w większości) językoznawcze, niekiedy z elementami kulturoznawstwa, stanowi pozorne przeciwieństwo problemów rozpatrywanych na początku minionego stulecia. Przeciwieństwo pozorne, ponieważ ograniczone raczej do metody prezentowanych problemów, nie ich istoty. Zauważalne zmiany, polegające między innymi na staranniejszym doborze kryteriów badawczych i głębszym osadzeniu badanych problemów w szerszym kontekście językowym oraz społecznym i kulturowym, wynikają z nowego sposobu opisu i warsztatu metodologicznego. Slawistyka współczesna, chociaż uprawiana w innych realiach i z pewnością w większym stopniu opierająca się na opisie teoretycznym niż materiałowym, a w konsekwencji - na bogatym zasobie narzędzi badawczych, nadal wykorzystuje wartości opisu wcześniejszego, historycznego i historyczno-porównawczego, tworząc rozległy horyzont badawczy oraz pozwalając na wnioski dogłębniejsze i precyzyjniejsze, także odnośnie do rozwoju perspektywicznego. Przedstawiona w tomie problematyka może więc zostać wykorzystana zarówno w badaniach (ogólno)słowiańskich, jak i dydaktyce uniwersyteckiej, szczególnie na poziomie seminariów i prac dyplomowych (licencjackich i magisterskich).

Książka „Tradycja i wyzwania. Metodologia badań slawistycznych XX i XXI wieku” - oprawa miękka - Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Książka posiada 385 stron i została wydana w 2015 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Tradycja i wyzwania. Metodologia badań slawistycznych XX i XXI wieku"
Halina Mieczkowska, Elżbieta Solak, Przemysław Fałowski, Natalia Palich (red.) - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Wolność w kulturze rosyjskiej. - okładka książki
Wolność w kulturze rosyjskiej. Tom jubileuszowy... Hanna Kowalska-Stus, Agata Krzywdzińska (red.)
Badania historycznojęzykowe. Stan, - okładka książki
Badania historycznojęzykowe. Stan, metodologia,... Maciej Rak, Bogusław Dunaj (red.)