pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Towarzysze. Komunizm od początku do upadku. Historia zbrodniczej ideologii

Autor książki:

Robert Service

Dane szczegółowe:
Wydawca: ZNAK
Rok wyd.: 2008
Oprawa: twarda
Ilość stron: 664 s.
Wymiar: 158x225 mm
EAN: 9788324010714
ISBN: 978-83-2401-071-4
Data: 2008-11-19
Cena wydawcy: 59.00 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Historia komunistów w jednej książce!
I to w jakiej książce! Towarzysze to błyskotliwa i kompetentna opowieść o jednej z najbardziej zbrodniczych ideologii w dziejach świata. O ludziach, którzy w imię nieuchronnego - naukowo stwierdzonego - postępu, w imię uciemiężonych mas robotniczych spowodowali śmierć dziesiątków milionów ludzi i zniewolenie miliardów. O ludziach, których społeczne eksperymenty stały się udziałem mieszkańców wszystkich kontynentów i którzy swoich zwolenników znaleźli we wszystkich niemal krajach świata. O jedynym naprawdę globalnym totalitaryzmie!
Świat od Marksa do Pol Pota, od Lenina do Castro i od Róży Luksemburg do Jaruzelskiego opisał jeden z najwybitniejszych znawców historii najnowszej - brytyjski historyk, profesor Uniwersytetu w Oxfordzie - Robert Service. Autor biografii Lenina i Stalina stworzył dzieło porywające i głębokie zarazem. Wreszcie pojmiemy, czym tak naprawdę był komunizm. W Polsce, na której dziejach towarzysze odcisnęli tak głębokie i bolesne piętno, książka Servicea powinna być lekturą obowiązkową.

Książka "Towarzysze. Komunizm od początku do upadku. Historia zbrodniczej ideologii" - Robert Service - oprawa twarda - Wydawnictwo ZNAK. Książka posiada 664 stron i została wydana w 2008 r.