pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
To, co trwałe. Górale, tradycja i wiara
Tytuł książki:

To, co trwałe. Górale, tradycja i wiara

Dane szczegółowe:
Wydawca: Burda
Rok wyd.: 2015
Oprawa: twarda
Ilość stron: 260 s.
Wymiar: 360x260 mm
EAN: 9788375967180
ISBN: 978-83-7596-718-0
Data: 2015-11-30
156.47 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Powiada się, że tym, czego poszukujemy, jest sens życia. Otóż nie sądzę, żebyśmy szukali właśnie tego. Myślę, że tym, o co nam chodzi, jest doświadczenie życia jako takiego, tak by nasze realne przeżycia na płaszczyźnie czysto fizycznej wywoływały rezonans w głębi naszej najbardziej wewnętrznej istoty i rzeczywistości., byśmy naprawdę doznali upojenia faktem życia. Joseph Campbell (Potęga mitu, przekł. Ireneusz Kania)
Zawarta w powyższym cytacie myśl nieustannie towarzyszyła nam podczas pracy nad książką i uważam, że była to niezwykle szczęśliwa okoliczność. Okazało się, iż Grzegorz Kapla, mój partner w tym przedsięwzięciu, a jednocześnie autor tekstu, ma podobny stosunek do ludzi oraz życia, uważając, że samo w sobie jest ono czymś nadzwyczajnym.

Obydwu nas fascynowało zjawisko góralszczyzny, lecz aby je przedstawić głębiej [ew.: dokładniej], należało poświęcić dwa lata pracy. Wybraliśmy Bukowinę Tatrzańska, która reprezentuje większość tego, co według nas jest ważne i kojarzy się ze słowem GÓRALSZCZYZNA.

*Ekskluzywny album w twardej płóciennej oprawie - dodatkowo zabezpieczony etui
*Edycja limitowana
*Wysoki poziom edytorski
*Wydanie polsko-angielskie

Książka "To, co trwałe. Górale, tradycja i wiara" - Tomasz Tomaszewski, Grzegorz Kapla - oprawa twarda - Wydawnictwo Burda. Książka posiada 260 stron i została wydana w 2015 r. Cena 156.47 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Tomasz Tomaszewski, Grzegorz Kapla - autor m.in.:
Produkty podobne:
Krypta Wawelska i Papieski Tron - okładka książki

Krypta Wawelska i Papieski Tron

Wiesław J. Wysocki, Stanisław Zieliński