pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
To, co najlepsze. Tom 1
Tytuł książki:

To, co najlepsze. Tom 1

Autor książki:

Harlan Ellison

Dane szczegółowe:
Wydawca: Prószyński
Rok wyd.: 2018
Oprawa: twarda
Ilość stron: 672 s.
Wymiar: 150x231 mm
EAN: 9788381231275
ISBN: 978-83-8123-127-5
Data: 2018-02-16
47.07  69.90  22.83 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Najważniejsza premiera fantastyczna ostatnich lat!
Harlan Ellison - kontrowersyjny geniusz światowej literatury, prowokator nieustannie testujący granice wyobraźni. Obsypany nagrodami, zaliczony w poczet wielkich mistrzów SF i horroru. Jego twórczość była inspiracją m.in. dla Neila Gaimana, Dana Simmonsa, Jamesa Camerona i rodzeństwa Wachowskich. "To, co najlepsze" to dwutomowa kolekcja, po raz pierwszy ukazująca polskim czytelnikom bogactwo i różnorodność dorobku tego niezwykłego pisarza i scenarzysty. Drugi tom ukaże się jesienią 2018.

Nie mogę wyobrazić sobie science fiction późnego XX wieku bez Harlana Ellisona. Byłoby nudno!
Ursula K. Le Guin
Nowa Fala zrewolucjonizowała amerykańską fantastykę. A Harlan Ellison zrewolucjonizował Nową Falę. Dostał za to - między innymi nagrodami - jedenaście Hugo i pięć Nebuli. "Ptak śmierci", "Nie mam ust, a muszę krzyczeć", "Dziwne wino", "Ukorz się, pajacu, rzecze Tiktaktor". I mój faworyt: "Chłopiec i jego pies". Żaden szanujący się miłośnik fantastyki nie może sobie pozwolić na to, by nie znać Harlana Ellisona. A poznać naprawdę warto. Ręczę za to moim słowem.

Andrzej Sapkowski
Moje opowiadania ruszają w świat i wywołują piekło. Od czasu do czasu jakiś oszczerca lub urażony krytyk mówi: "Napisał to tylko po to, żeby szokować". Uśmiecham się wtedy i kiwam głową. Dokładnie tak.

Harlan Ellison w liście do Stephena Kinga
Harlan jest gigantem wśród ludzi pod względem odwagi, waleczności, wymowy, dowcipu, czaru, inteligencji - pod każdym względem oprócz wzrostu.

Isaac Asimov we wstępie do "Niebezpiecznych wizji"
Harlan Ellison został nazwany przez "Washington Post" jednym z wielkich żyjących amerykańskich autorów opowiadań. W swojej ponadpięćdziesięcioletniej karierze zdobył więcej nagród niż jakikolwiek inny żyjący twórca fantastyki. Ellison napisał lub zredagował ponad sto książek, ponad tysiąc siedemset opowiadań, esejów, artykułów i felietonów, ponad dwadzieścia scenariuszy telewizyjnych i kilkanaście filmowych. Otrzymał m.in. jedenaście Nagród Hugo, pięć Bram Stoker Award, cztery Nebule, jest dwukrotnym laureatem Nagrody Edgara. Ellison został także wyróżniony prestiżowym tytułem Wielkiego Mistrza przez Stowarzyszenia Amerykańskich Pisarzy Science Fiction i Fantasy (Damon Knight Memorial Grand Master Award).

Książka "To, co najlepsze. Tom 1" - Harlan Ellison - oprawa twarda - Wydawnictwo Prószyński. Książka posiada 672 stron i została wydana w 2018 r. Cena 47.07 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Harlan Ellison - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Wiosno, Warszawo, córeczko - okładka książki

Wiosno, Warszawo, córeczko

Władysław Broniewski
Pół świata - okładka książki

Pół świata

Joe Abercrombie
Zdobycz i wierność - okładka książki

Zdobycz i wierność

Jerzy Pietrkiewicz
Wybór wierszy - okładka książki

Wybór wierszy

Maria Pawlikowska-Jasnorzewska
Światło i mrok - okładka książki

Światło i mrok

Natsume Soseki
Kości mojej siostry - okładka książki

Kości mojej siostry

Nuala Ellwood
Produkty podobne:
Dym i lustra - okładka książki

Dym i lustra

Neil Gaiman
Dziwna pogoda - okładka książki

Dziwna pogoda

Joe Hill
Rzeczy Ulotne - okładka książki

Rzeczy Ulotne

Neil Gaiman