pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

TM-Semic. Największe komiksowe wydawnictwo lat dziewięćdziesiątych w Polsce

Autor książki:

Łukasz Kowalczuk

Dane szczegółowe:
Wydawca: CENTRALA
Rok wyd.: 2013
Oprawa: miękka
Ilość stron: 192 s.
Wymiar: 150x210 mm
EAN: 9788363892234
ISBN: 978-83-6389-223-4
Data: 2013-10-30
Cena wydawcy: 34.90 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Dziedzictwo TM-Semic to niemal tysiąc komiksów. Łączny nakład tytułów może spowodować zawroty głowy u dzisiejszych wydawców. Nie tylko tych zajmujących się historyjkami obrazkowymi.

Każdy mógł w bogatej ofercie znaleźć coś dla siebie. Oczywiście zawsze najważniejsze były serie o superbohaterach. To dzięki amerykańskim herosom w trykotach TM-Semic zbudowało potęgę i również, w dużej mierze, przez nich upadło.

Wydawnictwo niemalże nie miało konkurencji na polskim rynku w latach dziewięćdziesiątych.

Dostarczało nie tylko rozrywkę, zawartość zeszytów bowiem inspirowała wielu twórców i wzbudzała kontrowersje w komiksowym światku. Nadal wspominane jest przez wielu i zasłużyło na opracowanie podsumowujące ponad dekadę działalności. Od początków w czasach raczkującego polskiego kapitalizmu, przez lata świetności, aż po powolną agonię w okresie, kiedy można było mówić o krajowym rynku komiksowym. Choć oficyna wydawała tylko zagraniczne tytuły, stała się jedną z najważniejszych w historii polskiego komiksu.

Książka "TM-Semic. Największe komiksowe wydawnictwo lat dziewięćdziesiątych w Polsce" - Łukasz Kowalczuk - oprawa miękka - Wydawnictwo CENTRALA. Książka posiada 192 stron i została wydana w 2013 r.