pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Theologia prima. Czym jest teologia liturgiczna?

Autor książki:

David W. Fagerberg

Dane szczegółowe:
Wydawca: Dominikański Ośrodek Liturgiczny
Rok wyd.: 2018
Oprawa: miękka
Ilość stron: 410 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788394378448
ISBN: 978-83-943784-4-8
Data: 2021-05-13
42.80 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Theologia prima próbuje odpowiedzieć na kluczowe pytania: czym jest teologia liturgiczna i czym różni się od teologii liturgii? Jednocześnie jest już trzecia pozycja serii „Źródło i Szczyt" prezentująca polskiemu.czytelnikowi bogactwo teologii liturgicznej rozwijanej w USA. Czytając tekst Fagerberga, można poznać również myślenie jego nauczycieli -badacz umiejętnie przedstawia w for.mie syntezy najważniejsze idee teologii liturgicznej rozwijanej przez Aidana Kavanagha oraz Aleksandra Schmemanna. Książka Theoiogia Prima nie.jest jedynie streszczeniem myśli wspomnianych teologów, ale twórczym rozwinięciem ich poglądów, postawieniem kolejnego kroku na drodze rozumienia zbawczego działania. Boga.

David W. Fagerberg (T952-) - profesor teologii liturgicznej na Uniwersytecie Notre Damę w USA. Konwertyta z luteranizmu na katolicyzm. W swojej pracy naukowej próbuje zgłe-biać liturgię i teologię poprzez analizę lex orandi (prawo modlitwy) Kościoła, wpisując się w ortodoksyjna tradycję ascetyzmu. Jest wielkim fanem Chestertona i właśnie jemu przypisuje to, że od ponad czterdziestu lat żyje w małżeństwie z Elizabeth i jeszcze nie osłabło w nim poczucie „przygody zwanej codziennością". Ma dwoje dorosłych dzieci.

Książka "Theologia prima. Czym jest teologia liturgiczna?" - David W. Fagerberg - oprawa miękka - Wydawnictwo Dominikański Ośrodek Liturgiczny. Książka posiada 410 stron i została wydana w 2018 r. Cena 42.80 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]