pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Terapia dialektyczno-behawioralna DBT. Trening umiejętności. Materiały...
Tytuł książki:

Terapia dialektyczno-behawioralna DBT. Trening umiejętności. Materiały i ćwiczenia dla pacjentów

Autor książki:

Marsha M. Linehan

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Rok wyd.: 2016
Oprawa: miękka
Ilość stron: 444 s.
Wymiar: 210x285 mm
EAN: 9788323340850
ISBN: 978-83-2334-085-0
Data: 2016-11-04
Obniżka! 49.31  65.00  15.69 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Terapia dialektyczno-behawioralna DBT. Trening umiejętności. Materiały i ćwiczenia dla pacjentów - opis książki:

Niezbędna pomoc dla pacjentów biorących udział w treningu umiejętności DBT i dla terapeutów, którzy ten trening prowadzą
Terapia dialektyczno-behawioralna jest skuteczna w leczeniu młodzieży z tendencjami samobójczymi, a także dorosłych z zaburzeniem osobowości z pogranicza, zaburzeniami odżywiania się, oporną na leczenie depresją, nadużywających substancji psychoaktywnych i borykających się z wieloma innymi chorobami. Diagnoza zaburzenia psychicznego nie jest jednak konieczna do tego, aby odnieść korzyść z umiejętności DBT.

Trening umiejętności DBT pomaga zwiększyć odporność i budować satysfakcjonujące życie, uczy, jak zmienić niepożądane zachowania, emocje, myśli i zdarzenia oraz jak żyć chwilą, akceptując to, co jest. Zdobyte umiejętności będą przydatne dla przyjaciół i członków rodzin osób z trudnościami, skorzystać mogą na nich także dzieci ze szkół podstawowych i średnich, a przedsiębiorcy wykorzystać do stworzenia lepszego środowiska pracy.

Dzięki tej publikacji pacjenci biorący udział w treningu umiejętności DBT uzyskają szybki i łatwy dostęp do zalecanych narzędzi spełniających ich indywidualne potrzeby. Książka zawiera bowiem ponad 225 przystępnie napisanych ulotek i kart do samodzielnej pracy według czterech głównych modułów umiejętności DBT: uważności, skuteczności interpersonalnej, regulacji emocji oraz tolerancji dolegliwości psychicznych.

"DBT to potwierdzona, oparta na dowodach metoda terapii, łącząca w sobie dane naukowe z doświadczeniem i empatią Marshy Linehan - wyjątkowej badaczki i klinicystki, której nowatorskie prace posunęły naprzód tę dziedzinę, a wielu cierpiącym jednostkom dały nadzieję na wyleczenie".

Joan Rosenbaum Asarnow, Ph. D., Department of Psychiatry and Biobehavioral Sciences, Uniwersytet Kalifornijski, Los Angeles
"Takie umiejętności, jak uważność, skuteczność interpersonalna, regulacja emocji i tolerancja dolegliwości psychicznych, mają ogromne znaczenie dla osób pracujących nad przezwyciężeniem złożonych problemów. DBT jest szczególnie skuteczną metodą nauczenia się tych umiejętności. Gorąco polecam tę książkę z kartami i ulotkami dla pacjenta oraz wydany razem z nią podręcznik dla terapeutów".

Judith S. Beck, Ph. D., przewodnicząca Beck Institute for Cognitive Behavior Therapy

Książka "Terapia dialektyczno-behawioralna DBT. Trening umiejętności. Materiały i ćwiczenia dla pacjentów" - Marsha M. Linehan - oprawa miękka - Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego. Książka posiada 444 stron i została wydana w 2016 r. Cena 49.31 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]