pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Ten się śmieje, kto ma zęby

Autor książki:

Zyta Rudzka

Dane szczegółowe:
Wydawca: WAB
Rok wyd.: 2022
Oprawa: twarda
Ilość stron: 224 s.
Wymiar: 123x194 mm
EAN: 9788383181981
ISBN: 978-83-8318-198-1
Data: 2022-11-16
Cena wydawcy: 49.99 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Nowa książka wielokrotnie nagradzanej autorki, laureatki m.in. Nagrody Literackiej Gdynia i Nagrody Literackiej m.st. Warszawy.

W zachwycającej niekonwencjonalną formą powieści Ten się śmieje, kto ma zęby Zyta Rudzka po raz kolejny śmiało eksperymentuje z językiem i urzeka oryginalnym, bezkompromisowym stylem.

Historia małżeństwa fryzjerki męskiej i dżokeja. Wera i Karol przeżyli ze sobą całe życie. Od dostatku do biedy. Teraz Wera chodzi po starych miłościach, żeby załatwić mężowi buty do trumny. Trudno o dobre buty dla nieboszczyka. Rudzka w swoim charakterystycznym ostrym stylu oraz z poczuciem humoru przedstawia portret kobiety silnej i drapieżnej, która nigdy nie składa broni. Moja bohaterka straciła miłość, męża, pracę. Niewielki dorobek wyprzedała na bazarze. Ale Wera jest nie do zdarcia. Nie celebruje utraty. Nie chce być wdową ani ofiarą. Kocha, kogo chce, i żyje, jak chce, stąd jej siła. Spotykam ciągle takie kobiety - chciałam oddać im głos.

Zyta Rudzka

Książka "Ten się śmieje, kto ma zęby" - Zyta Rudzka - oprawa twarda - Wydawnictwo WAB. Książka posiada 224 stron i została wydana w 2022 r.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]