pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Ten Inny

Autor książki:

Ryszard Kapuściński

Dane szczegółowe:
Wydawca: Czytelnik
Rok wyd.: 2020
Oprawa: Zintegrowana
Ilość stron: 92 s.
EAN: 9788307034751
ISBN: 978-83-0703-475-1
Data: 2020-09-17
23.40  33.00  9.6 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Opis książki:

Inni to zwierciadło, w którym się przeglądam, które uświadamia mi, kim jestem.

Ryszard Kapuściński zawsze próbuje rozumieć istnienie Innego jako istnienie kogoś nam bliskiego i podobnego. Myślę, że właśnie stąd płynie moc jego pisarstwa, jako że staje się ono opowieścią o nas samych, postawionych co najwyżej wobec obcych dla nas, czasem niemożliwych i niewyobrażalnych sytuacji. Czytając o innych, czytamy więc o sobie w szerokich ramach ludzkiego "My". W świecie dominujących i bezwzględnych rządów "Ja" ta perspektywa uczy pokory i nieskończenie poszerza naszą świadomość.

Olga Tokarczuk
(marzec 2020)
Książka Ten Inny Ryszarda Kapuścińskiego to zbiór sześciu wykładów słynnego reportera, wygłoszonych w Wiedniu, Krakowie i Grazu, a poświęconych naszym relacjom z ludźmi różniącymi się od nas językiem, kolorem skóry, religią oraz naszemu pojmowaniu "inności" - zarówno w dawnych epokach, jak i dziś. Konieczność akceptacji i zrozumienia wielokulturowości współczesnego świata, a wcale nie jest on, dowodzi Kapuściński, globalną wioską, stanowi zawsze aktualne i głęboko humanistyczne przesłanie tej publikacji.

Książka "Ten Inny" - Ryszard Kapuściński - oprawa Zintegrowana - Wydawnictwo Czytelnik. Książka posiada 92 stron i została wydana w 2020 r. Cena 23.40 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]