pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Templariusze

Autor książki:

Dan Jones

Dane szczegółowe:
Wydawca: ZNAK
Rok wyd.: 2019
Oprawa: Twarda z obwolutą
Ilość stron: 512 s.
EAN: 9788324057054
ISBN: 978-83-2405-705-4
Data: 2019-04-03
Cena wydawcy: 69.90 złpozycja niedostępna

Opis książki:

PIELGRZYMI - WOJOWNICY - BANKIERZY - HERETYCY
Historia templariuszy, najsłynniejszych świętych wojowników, to niezwykła saga o fanatyzmie, odwadze, podstępach i zdradzie. W osobie Dana Jonesa zakon znalazł wyśmienitego kronikarza. "Templariusze" to wspaniała książka!
Bernard Cornwell
Świeża, zręcznie napisana i frapująca opowieść o najsłynniejszym zakonie rycerskim uczestniczącym w krucjatach. Łączy naukową rzetelność i pisarski polot, prezentuje cały szereg barwnych - choć strasznych - postaci wojowników, którzy przelewali krew chrześcijan i muzułmanów od Hiszpanii po Jerozolimę.

Simon Sebag Montefiore
Dan Jones stworzył fascynującą książkę, od której nie można się oderwać. Opisał dramatyczne dzieje templariuszy, od powstania zakonu rozmodlonych wojowników, aż po tragiczną zagładę zgotowaną im przez papieża i francuskiego króla. Przekazuje nam poruszające, niepokojąco aktualne ostrzeżenie przed nadużyciami władzy zdolnej posługiwać się kłamstwami i prześladować społeczeństwo.

Philippa Gregory

Książka "Templariusze" - Dan Jones - oprawa Twarda z obwolutą - Wydawnictwo ZNAK. Książka posiada 512 stron i została wydana w 2019 r.