pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko: autor tytuł  24h
»
»
»
Teksty prawne Unii Europejskiej
»
podręcznik:

Teksty prawne Unii Europejskiej

Dane szczegółowe:
Wydawca: LexisNexis
Rok wyd.: 2010
Oprawa: miękka
Ilość stron: 232 s.
EAN: 9788376204901
ISBN: 978-83-7620-490-1
Data: 2011-01-11
pozycja niedostępna

Teksty prawne Unii Europejskiej - Andrzej Malinowski - opis książki:

Problematyka unijnych zasad techniki legislacyjnej nie była dotychczas poruszana w polskiej literaturze prawniczej. Dlatego zasadne wydało się przygotowanie niniejszej książki, która przedstawia unijne regulacje dotyczące opracowania treściowego i redakcyjnego projektów unijnych aktów prawnych, a także omawia zasady autoryzowanej publikacji tych aktów w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.
Udział polskich prawników zarówno w procesie tworzenia prawa unijnego, jak i w procesie transpozycji unijnych aktów prawnych do polskiego porządku prawnego wymaga poznania unijnych zasad techniki prawodawczej. Zasady te charakteryzują się znaczną specyfiką i odrębnością w zestawieniu z odpowiednimi regulacjami dotyczącymi polskiego prawa wewnętrznego. Znajomość zasad unijnej techniki prawodawczej umożliwia polskiemu prawnikowi nie tylko udział w opracowaniu projektu unijnego aktu prawnego (w szczególności w przygotowywaniu stanowisk wobec projektów aktów prawnych Unii Europejskiej na każdym etapie ich uzgadniania), ale także pozwala na lepszą orientację w strukturze unijnego systemu prawnego i w zasadach budowy poszczególnych aktów.
Książka przeznaczona jest dla prawników uczestniczących w unijnych procesach tworzenia, doskonalenia i kodyfikacji prawa, a także w implementacji tego prawa do polskiego porządku prawnego. Publikacja będzie przydatna również dla prawników przeprowadzających wykładnię unijnego tekstu prawnego, zredagowanego zgodnie z unijnymi zasadami techniki legislacyjnej, oraz dla studentów, którzy pragną poznać system prawa Unii Europejskiej.
Andrzej Malinowski - profesor zwyczajny Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, zajmuje się zagadnieniami z zakresu legislacji, teorii prawa i logiki prawniczej, a w szczególności problematyką polskiego języka prawnego. Jest autorem książek z zakresu problematyki legislacyjnej, w tym: Polski język prawny, Redagowanie tekstu prawnego, Systematyka wewnętrzna ustawy, a także redaktorem i współautorem książki Zarys metodyki pracy legislatora.

Książka „Teksty prawne Unii Europejskiej” - oprawa miękka - Wydawnictwo LexisNexis.

Książka posiada 232 stron i została wydana w 2010 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Teksty prawne Unii Europejskiej"
Andrzej Malinowski - autor m.in.:
Przewodnik do ćwiczeń z logiki - okładka książki
Przewodnik do ćwiczeń z logiki dla prawników Radosław Brzeski, Andrzej Malinowski, Michał Pełka;
Statystyka w administracji - okładka książki
Statystyka w administracji Andrzej Malinowski;
Logika dla prawników. Słownik encyklopedyczny - okładka książki
Logika dla prawników. Słownik encyklopedyczny Andrzej Malinowski, Sławomir Lewandowski, Jacek Petzel;
Historia Bułgarii 1870-1915. Tom - okładka książki
Historia Bułgarii 1870-1915. Tom 3 Jarosław Rubacha, Andrzej Malinowski;
Systematyka wewnętrzna ustawy - okładka książki
Systematyka wewnętrzna ustawy Andrzej Malinowski;
Kupujący tę pozycję zamówili również: