pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Teheran o zmierzchu

Autor książki:

Salar Abdoh

Dane szczegółowe:
Wydawca: Sonia Draga
Rok wyd.: 2019
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 252 s.
Wymiar: 143x205 mm
EAN: 9788381107013
ISBN: 978-83-8110-701-3
Data: 2019-06-17
Cena wydawcy: 38.00 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Abdoh maluje poruszający portret kraju pogrążonego w przemocy, przeżartego bezprawiem [...]. Robi wrażenie. Publishers Weekly
Frapująca moralizatorska przypowieść o poczuciu własnej tożsamości i wygnaniu, o więzach przyjaźni oraz granicach lojalności.

Jest rok 2008. Reza Malek wiedzie skromne, ale całkiem znośne życie - mieszka w niewielkim lokum w Harlemie, na miejscowym uniwersytecie naucza kreatywnego reportażu, ma szczęście pozostawać daleko od krwawych konfliktów w Iraku i Afganistanie, gdzie występował jako reporter, tłumacz, a od czasu do czasu także kochanek dziennikarki celebrytki, już dawno zainteresowanej zresztą innymi mężczyznami.

Po krótkiej, lapidarnej rozmowie telefonicznej z Siną Vafą, swoim najlepszym przyjacielem mieszkającym w Iranie, Reza z niechęcią powraca do Teheranu. Po przybyciu na miejsce odkrywa, że jest gorzej, niż się spodziewał: miasto znajduje się na skraju rewolucji, jego przyjaciel Sina ma związki z bojówkami szyickimi, a zaginiona matka Rezy, która podobno uciekła z kochankiem przed rewolucją, żyje i ma się dobrze. Co gorsza, ktoś nastaje również na życie Rezy?
Abdoh zgrabnie oddaje niespokojną atmosferę Teheranu roku 2008, kłębowiska zdrady i demoralizacji. Library Journal

Książka "Teheran o zmierzchu" - Salar Abdoh - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Sonia Draga. Książka posiada 252 stron i została wydana w 2019 r.