pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Ted Bundy Bestia obok mnie. Historia znajomości z najsłynniejszym mordercą świata

Autor książki:

Ann Rule

Dane szczegółowe:
Wydawca: Sine Qua Non
Rok wyd.: 2022
Oprawa: twarda
Ilość stron: 568 s.
Wymiar: 150x215 mm
EAN: 9788382108378
ISBN: 978-83-8210-837-8
Data: 2022-08-01
44.01 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Pierwsze polskie wydanie klasyki true crime! Przerażająca do szpiku kości i zaskakująco intymna legendarna już książka Ann Rule to opowieść kobiety, która zdaje sobie sprawę, że chłopak z dyżurki obok, jej przyjaciel, wrażliwy pracownik telefonu zaufania, to potwór w ludzkiej skórze. Każdej przewróconej stronie towarzyszy zimny dreszcz, bo czy tak naprawdę znamy naszych bliskich
Ted Bundy był jednym z najokrutniejszych amerykańskich seryjnych morderców, który przyznał się do zabicia przynajmniej trzydziestu sześciu młodych kobiet na terenie całego kraju. Skazano go na śmierć za trzy zabójstwa. Korzystając z prywatnej korespondencji z Bundym, prowadzonej aż do jego egzekucji, Rule kreśli fascynującą opowieść rozpiętą między osobistą perspektywą a zawodowym profesjonalizmem dziennikarki będącej na tropie seryjnego mordercy, charyzmatycznego i inteligentnego człowieka, którego miała za przyjaciela.

Oto jego historia podwójnego życia, magnetycznej mocy, bezwzględnego przymusu i bezbronnych ofiar bestii. Spisana skrupulatnie przez kobietę, która myślała, że zna Teda Bundy ego, dopóki nie zaczęła łączyć wszystkich dowodów i wyłonił się z nich przerażający obraz Gdyby tę historię wymyślił powieściopisarz, uznano by ją za zbyt nieprawdopodobną.

Ann Rule chciała opisać serię niewyjaśnionych brutalnych zabójstw młodych, atrakcyjnych kobiet, a okazało się, że sprawcą morderstw jest jej sympatyczny przyjaciel. Jako autorka dostała jedną na sto milionów szansę od losu i potrafiła ją godnie wykorzystać bez uciekania się do tanich efektów. Niesamowita literatura faktu. Klasyka gatunku. Marcin Meller W tę historię trudno uwierzyć, ale wydarzyła się naprawdę. Dwójka zagubionych życiowo osób, niespodziewana przyjaźń i wreszcie koszmar, gdy wychodzi na jaw, że on - Ted Bundy - to jeden z najgroźniejszych seryjnych zabójców w historii.

Pasjonująca, zaskakująca i przerażająca książka.

Wojciech Chmielarz

Książka "Ted Bundy Bestia obok mnie. Historia znajomości z najsłynniejszym mordercą świata" - Ann Rule - oprawa twarda - Wydawnictwo Sine Qua Non. Książka posiada 568 stron i została wydana w 2022 r. Cena 44.01 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.