pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Techniki malowania ikon

Autor książki:

Guillem Ramos-Poqui

Dane szczegółowe:
Wydawca: RM
Rok wyd.: 2020
Oprawa: miękka
Ilość stron: 80 s.
Wymiar: 205x294 mm
EAN: 9788381513838
ISBN: 978-83-8151-383-8
Data: 2020-07-27
Cena wydawcy: 39.99 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Ikony to szczególna i fascynująca forma sztuki sakralnej. Te obrazy, malowane na drewnie, zachwycające bogactwem barw i misternie wykończone, przedstawiają postacie świętych, sceny z ich życia, motywy biblijne lub liturgiczno-symboliczne.

W książce opisano nie tylko historię i znaczenie ikon dla Kościołów wschodnich, ale także technikę ich malowania. Autor opisuje krok po kroku sposób tworzenia ikon, od ustalenia wstępnej kompozycji po nakładanie warstw pigmentów. Doradza, jakich używać materiałów, jak przygotować drewno, nakładać klej i farby. Omawia też szczegółowo metody złocenia na mikstion i na asyst. Podpowiada, jak posługiwać się temperą na bazie jajka. Uczy malowania postaci świętych, pejzaży w tle i stosowania kilku różnych perspektyw, które w ikonach mają wymiar symboliczny. Liczne szkice (gotowe do skopiowania) i przykłady ikon ułatwiają zrozumienie teorii i wykorzystanie jej w twórczej pracy.

Książka jest nieocenioną pomocą zarówno dla początkujących malarzy, jak i doświadczonych twórców.

Książka "Techniki malowania ikon" - Guillem Ramos-Poqui - oprawa miękka - Wydawnictwo RM. Książka posiada 80 stron i została wydana w 2020 r.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]