pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Teatr ciszy i inne włoskie pejzaże podróżne
Tytuł książki:

Teatr ciszy i inne włoskie pejzaże podróżne

Dane szczegółowe:
Wydawca: Austeria
Rok wyd.: 2017
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 388 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788378660279
ISBN: 978-83-7866-027-9
Data: 2017-11-08
31.22  46.00  14.78 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Literackie eseje poświęcone kulturze, historii i sztuce - a szerzej: pięknu - dawnej i współczesnej Italii oraz tworzącym je postaciom, sławnym i popularnym, ale także mniej znanym czy wręcz zapomnianym. Na kartach książki spotkamy więc Giacoma Pucciniego, Carla Collodiego (autora Pinokia) i Igora Mitoraja, poznamy włoskie losy polskich arystokratów i artystów, a przede wszystkim odetchniemy atmosferą miast i krajobrazów Toskanii i Sycylii, które szczególnie ukochała autorka.

"Nie planowałam zamieszkania we Włoszech - pisze autorka. - Wydawało się, że po wyjeździe z Krakowa moje życie potoczy się dalej w środkowoeuropejskich szarościach, los zrządził jednak inaczej i znalazłam się na promie do Palermo, by niebawem znów pakować bagaże, tym razem do Toskanii. Nie było zatem Południa w moich planach na przyszłość, ale odkąd pamiętam, błękitne niebo w pewne wiosenne i jesienne dni, gdy jaskrawe, wymyte światło podkreśla kontury i barwy, sugerując jakieś ukryte w nich treści, zawsze poruszało we mnie czułe struny. [...] Zanim znalazłam się we Włoszech, odwiedziłam parę innych krajów i stamtąd też zachowałam migawki blasku i nieba. Białej od słońca alei Wersalu w szpalerze płonących cytrynowo liści. Kolorowych sukienek i białych koszul na niedzielnym koncercie w badeńskim parku [...]. Kamieniczek z piernika odbijających się w błękitnych kanałach Gandawy, ciemnego lazuru nieba, jak woda ze snów o wakacjach, nad terakotowym morzem brugijskich dachów i amarantowych latawców na białej plaży w Ostendzie? Później pomyślałam, że światło i barwy, na które polowałam, były może marzeniem Północy o idealnym Południu".

Książka "Teatr ciszy i inne włoskie pejzaże podróżne" - Katarzyna Włodyka De Simone - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Austeria. Książka posiada 388 stron i została wydana w 2017 r. Cena 31.22 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Katarzyna Włodyka De Simone - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Hylaty - okładka książki

Hylaty

Jola Jarecka
Wilcze tropy cz. 4. Zapora. Hieronim - okładka książki

Wilcze tropy cz. 4. Zapora. Hieronim Dekutowski

Sławomir Zajączkowski, Krzysztof Wyrzykowski
Serce ciemności - okładka książki

Serce ciemności

Conrad Joseph, Jacek Dukaj (red.)
Cesarz. Postscriptum (+ CD mp3) - pudełko audiobooku

Cesarz. Postscriptum (+ CD mp3)

Ryszard Kapuściński
Produkty podobne:
Venice my love - okładka książki

Venice my love

Ewa Górniak Morgan
Obywatel kultury - okładka książki

Obywatel kultury

Vaclav Havel