pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Tatry Polskie i Podtatrze. Kieszonkowy przewodnik po polskiej części...
Tytuł książki:

Tatry Polskie i Podtatrze. Kieszonkowy przewodnik po polskiej części Tatr, Podhalu, Orawie Polskiej i Spiszu Polskim

Autor książki:

Krzysztof Wojtycza

Dane szczegółowe:
Wydawca: Teodor Gąsiorowski
Oprawa: miękka
Ilość stron: 109 s.
Wymiar: 105x150 mm
EAN: 9788392180258
ISBN: 83-921802-5-9
Data: 2006-05-12
12.35  14.00  1.65 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h
Po Tatrach zawsze chodzili ludzie silni, którzy wśród skalistych turni i urwisk czuli się bezpiecznie. Kiedyś byli to zbójnicy zżyci z surową tatrzańską przyrodą, których nie były w stanie wytropić żadne straże. Po nich przyszli taternicy. Latem i zimą zdobywali niedostępne ściany skalne, pokonywali przepaściste źleby, wędrowali po podobłocznych graniach. A nie tak dawno, w czasie ostatniej wojny szlaki prowadzące przez Tatry stały się szlakami walki. Zakopiańscy narciarze i przewodnicy tatrzańscy pełnili rolę kurierów, zapewniając łączność między okupowanym krajem i ośrodkami emigracyjnymi za granicą. Przeciwnikiem ludzi kurierskiego szlaku była nie tylko surowa tatrzańska przyroda...

Autor nie ogranicza się tylko do typowo przewodnikowej części. ale stara się wprowadzić czytelnika w atmosferę Tatr. zwracając również uwagę na folklor, nawiązując do historii, a także podając fakty związane ze zdobywaniem ważniejszych szczytów.
Nie polecamy wycieczek w Tatry w czasie wakacji ze względu na tłumy turystów. Natomiast zachęcamy do wędrówek po nich w czerwcu, wrześniu i październiku. W górach jest wtedy spokój i łatwiej o miejsce w schronisku. Zresztą Tatry najpiękniej prezentują się wczesną jesienią, kiedy złocą się drzewa liściaste tworząc wspaniały kontrast z ciemnozielonymi drzewami szpilkowymi. Dnie są co prawda trochę krótsze, ale góry mają wtedy wspaniałe kolory - od zieleni, poprzez różne odcienie żółci aż po czerwień i brąz.

Książka "Tatry Polskie i Podtatrze. Kieszonkowy przewodnik po polskiej części Tatr, Podhalu, Orawie Polskiej i Spiszu Polskim" - Krzysztof Wojtycza - oprawa miękka - Wydawnictwo Teodor Gąsiorowski. Cena 12.35 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Krzysztof Wojtycza - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Produkty podobne:
Okolice Krakowa - okładka książki

Okolice Krakowa

praca zbiorowa