pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Tatry. Ilustrowany Przewodnik do Tatr

Autor książki:

Walery Eljasz-Radzikowski

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Graf-ika
Rok wyd.: 2019
Oprawa: twarda
Ilość stron: 420 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788365602848
ISBN: 978-83-65602-84-8
Data: 2020-02-12
51.94 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Reprint wydania szóstego, wzbogacony mapą Tatr, aktualnymi na początek XX wieku informacjami o miejscowych stosunkach i zmianach, jakie zaszły pod koniec XIX wieku oraz 68-ma illustracjami i planem Zakopanego. Malował olejno i akwarelą - widoki zabytków Krakowa i większe kompozycje o tematach historycznych (np. Żółkiewski pod Cecorą, Obrona Krakowa przed Szwedami, Wjazd Jana III do Wiednia).

Tatry były dla niego nie tylko źródłem inspiracji, lecz również ulubionym miejscem wypraw. Artysta jako jeden z pierwszych zdobywał nie cieszące się jeszcze wtedy zbyt dużą popularnością szczyty, takie jak Świnica, Lodowy Szczyt i Gerlach. Na podstawie odbytych przez siebie wycieczek rysował mapy, które wraz z jego ilustracjami znalazły się później w przewodnikach autorstwa Eljasza-Radzikowskiego. Jedną z najsłynniejszych książek napisanych przez artystę był „Ilustrowany przewodnik do Tatr, Pienin i Szczawnic”. To właśnie z nim wyruszali na górskie wyprawy wędrowcy z końca XIX wieku oraz miłośnicy zakopiańskich krajobrazów z początku dwudziestolecia międzywojennego.

Książka "Tatry. Ilustrowany Przewodnik do Tatr" - Walery Eljasz-Radzikowski - oprawa twarda - Wydawnictwo Graf-ika. Książka posiada 420 stron i została wydana w 2019 r. Cena 51.94 zł. Zapraszamy na zakupy!