pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Tańczące niedźwiedzie

Autor książki:

Witold Szabłowski

Dane szczegółowe:
Wydawca: AGORA
Rok wyd.: 2018
Oprawa: twarda
Ilość stron: 224 s.
Wymiar: 135x210 mm
EAN: 9788326826283
ISBN: 978-83-2682-628-3
Data: 2018-03-05
Cena wydawcy: 39.99 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Historia tańczących niedźwiedzi to zaskakująca i niezwykła metafora wychodzenia z komunizmu. Szabłowski w swojej książce przygląda się uwolnionym niedźwiedziom w Bułgarii i wędruje po krajach, które wciąż na wolność czekają, i tych, które mają jej zbyt wiele. Objeżdża autostopem ogłaszające niepodległość Kosowo, wozi zdezelowanym peugeotem drżących o życie Fidela Kubańczyków, kłóci się z zakochanymi w Stalinie przewodniczkami po jego muzeum, przemyca samochód na Ukrainę, nocuje na londyńskiej Victorii z bezdomną spod Pabianic. W jego książce wszyscy okazujemy się tańczącymi niedźwiedziami, którym wolność przynosi jednocześnie ulgę i ból.

Witold Szabłowski to urodzony gawędziarz. Jego relacje z postkomunistycznego świata czyta się jak bajki zalatujące smrodem rzeczywistości. Absurdalna, pełna czarnego humoru ale i współczucia - ta książka to literacka perełka.

Ian Buruma, redaktor naczelny "New York Review of Books"
Łącząc odważne dziennikarstwo z jeszcze odważniejszymi alegoriami, Pan Szabłowski wytrwale i z humorem uczy nas, że wolność jest czymś czego musimy pożądać a nie po prostu oczekiwać.

Timothy Snyder, historyk, autor bestsellerów New York Times a "O Tyranii", "Czarna ziemia", "Skrwawione ziemie"

Książka "Tańczące niedźwiedzie" - Witold Szabłowski - oprawa twarda - Wydawnictwo AGORA. Książka posiada 224 stron i została wydana w 2018 r.