pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Tajna wojna 1939-1945. Szpiedzy, szyfry i partyzanci

Autor książki:

Max Hastings

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Literackie, WL
Rok wyd.: 2018
Oprawa: twarda
Ilość stron: 892 s.
Wymiar: 165x240 mm
EAN: 9788308065570
ISBN: 978-83-0806-557-0
Data: 2018-08-30
64.73  89.90  25.17 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 7 dni

Opis książki:

Szpiegowska historia II wojny światowej
Wiarygodna, ekscytująca i znakomicie napisana - "Daily Telegraph"
Przed drugą wojną światową szpiedzy i kryptolodzy nie odgrywali tak ważnej roli w żadnym konflikcie zbrojnym. Sir Max Hastings, jeden z najwybitniejszych żyjących historyków wojny, jako pierwszy opisał działania wywiadu brytyjskiego, amerykańskiego, niemieckiego, sowieckiego i japońskiego w jednej pasjonującej opowieści szpiegowskiej. Bohaterowie książki to galeria najbarwniejszych postaci II wojny światowej. Ludzie brytyjskiej "Ultry" i "Double Cross", oficerowie Abwehry, sowiecka Czerwona Orkiestra, amerykańscy G-meni Hoovera, agenci wywiadu z Japonii, Polski, Irlandii... Szpiedzy, kryptolodzy, partyzanci - ci, których działania nieraz decydowały o przebiegu wojny.

Ta monumentalna opowieść o poświęceniu, geniuszach, o małostkowości, zdradzie i wielkiej grze o życie milionów nie ma odpowiednika w całej światowej literaturze historycznej.. Tajna wojna 1939-1945 to setki relacji świadków, galeria najbarwniejszych postaci drugiej wojny i opowieść gromadząca historię wszystkich najciekawszych operacji szpiegowskich z tego okresu.

Olbrzymi zasób wiedzy i wprawne pióro brytyjskiego mistrza pozwolą nareszcie poznać rzeczywiste oblicze wojny szpiegów, która zadecydowała o losach świata.

Wciągająca niczym thriller szpiegowski. Hastings rozumie lepiej niż historycy przed nim, że opowieść o ludzkiej naturze jest nie mniej ważna niż opisy łamania szyfrów czy szpiegowskiej wirtuozerii. Niczym wytrawny powieściopisarz, potrafi zaakcentować wymowny szczegół "Sunday Times"

Autor czuje się w tej dziedzinie jak ryba w wodzie, więc z dużą swobodą bombarduje czytelnika opiniami prowokującymi do przemyśleń i dyskusji. Hastings jest w życiowej formie - "The Times"
Fascynujące spojrzenie na mroczny świat szpiegostwa i brudne gry wojenne - "Washington Times"

Książka "Tajna wojna 1939-1945. Szpiedzy, szyfry i partyzanci" - Max Hastings - oprawa twarda - Wydawnictwo Literackie, WL. Książka posiada 892 stron i została wydana w 2018 r. Cena 64.73 zł. Zapraszamy na zakupy!

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]