pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Szukając Alaski

Autor książki:

John Green

Dane szczegółowe:
Wydawca: Bukowy Las
Rok wyd.: 2020
Oprawa: miękka
Ilość stron: 318 s.
Wymiar: 175x110 mm
EAN: 9788380742796
ISBN: 978-83-8074-279-6
Data: 2020-11-02
Cena wydawcy: 9.07 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Bestseller New York Timesa, bestseller USA Today, finalista Los Angeles Times Book Prize, jedna ze 100 najlepszych powieści dla młodzieży wszech czasów wg magazynu Time.
Pierwszy alkohol. Pierwszy wybryk. Pierwszy przyjaciel. Pierwsza miłość. Ostatnie słowa.
Miles Halter jest zafascynowany słynnymi ostatnimi słowami sławnych ludzi i zmęczony swoim nudnym życiem w domu. Wyjeżdża do szkoły średniej z internatem, by odnaleźć to, co umierający poeta Franois Rabelais nazwał Wielkim być może, czyli poznać siebie i sens życia.
Wiele czeka na Milesa w Culver Creek, nowi nauczyciele i koledzy, a wśród nich niezwykła pod każdym względem dziewczyna, Alaska Young, która szybko wciąga Milesa w swój niepokojący świat. W miarę poznawania Alaski i zakochiwania się w niej Miles przekona się, że jej życie nie jest takie wspaniałe, jak mu się wydawało. Dowie się, co to jest przyjaźń i miłość, doświadczy prawdziwych, pięknych i bolesnych uczuć. Czy znajdzie odpowiedzi na swoje pytania?
Szukając Alaski to debiutancka powieść Johna Greena, która ukazała się po raz pierwszy w 2005 roku i szybko stała się książką kultową, osiągając status nie tylko amerykańskiego i światowego bestsellera, ale i współczesnej klasyki. Wielokrotnie nagradzana (w Polsce uhonorowana Nagrodą IBBY), znalazła się m.in. na liście 100 najlepszych powieści młodzieżowych tygodnika Time, ale też wśród książek zakazanych w niektórych bibliotekach szkolnych w USA.
Książka długo czekała na ekranizację (wcześniej sfilmowane zostały powieści Johna Greena Gwiazd naszych wina i Papierowe miasta), lecz wreszcie nadszedł ten czas.
Ośmioodcinkowy serial Szukając Alaski na podstawie powieści będzie dostępny w Polsce od 19 października w serwisie HBO GO, a w listopadzie 2019 zobaczą go widzowie HBO.

Książka "Szukając Alaski" - John Green - oprawa miękka - Wydawnictwo Bukowy Las. Książka posiada 318 stron i została wydana w 2020 r.