pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Sztuka i percepcja wzrokowa. Psychologia twórczego oka

Autor książki:

Rudolf Arnheim

Dane szczegółowe:
Wydawca: OFFicyna Publishing Ltd
Rok wyd.: 2013
Oprawa: twarda
Ilość stron: 536 s.
Wymiar: 165x245 mm
EAN: 9788362409310
ISBN: 978-83-6240-931-0
Data: 2013-12-10
Cena wydawcy: 69.00 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Sztuka i percepcja wzrokowa mówi o procesie percepcji w ujęciu psychologicznym i opisuje jak oko percypującego organizuje postrzegany materiał w odniesieniu do psychologicznych uwarunkowań.

Oczywiste stało się, że cechy, którymi wyróżnia się praca myśliciela i artysty, charakteryzują każdą czynność umysłu. Także psychologowie zaczęli dostrzegać, że fakt ten nie jest przypadkowy: różne zdolności umysłu podlegają tym samym prawom, ponieważ umysł zawsze działa jako całość. Każde postrzeganie jest również myśleniem, każde rozumowanie - intuicją, każda obserwacja - odkryciem. R. Arnheim W Ego i Id Freud argumentował, że proces myślowy, nie mówiąc nic o świadomej intelektualnej pracy, nie może istnieć w niesforności doświadczenia wizualnego. Rudolf Arnheim pokazał nam nie tylko jak błędne było to przekonanie, ułożył gramatykę form z niezwykłą ostrością i nauczył nas jak ją odczytywać. J. Fineberg Jasne, bezpośrednie, elastyczne pisarstwo wzmocnione wieloma ilustracjami z których żadna nie jest zbyteczna - Journal of Aesthetics and Art Criticism

Książka "Sztuka i percepcja wzrokowa. Psychologia twórczego oka" - Rudolf Arnheim - oprawa twarda - Wydawnictwo OFFicyna Publishing Ltd. Książka posiada 536 stron i została wydana w 2013 r.