pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Szlachetne piękno

Autor książki:

Peter Kwasniewski

Dane szczegółowe:
Wydawca: Dębogóra
Rok wyd.: 2021
Oprawa: miękka
Ilość stron: 337 s.
Wymiar: 235x155 mm
EAN: 9788364964282
ISBN: 978-83-6496-428-2
Data: 2021-11-30
50.56  59.90  9.34 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Tradycyjna liturgia Kościoła rzymskokatolickiego jest wysoce precyzyjnym rytuałem, rozwijającym się w warstwach wyszukanych gestów, bogatej symboliki, szeptanej łaciny i starożytnych chorałów. ,,Eksperci po Soborze Watykańskim II byli przekonani, że taki rytuał nie ma znaczenia dla ,,współczesnego człowieka. Ku szokowi niektórych, uciesze wielu i zaskoczeniu wszystkich, stara łacińska Msza (i wiele z tego, co się z nią wiązało) wytrwale przetrwała w ciągu ostatniego półwiecza i stała się coraz bardziej znaczącym elementem katolickiego krajobrazu. Jakie są powody tego odrodzenia, zwłaszcza wśród młodych I dlaczego ten rozwój jest tak ważny dla odnowy katolicyzmu

Piotr Kwaśniewski w żywy sposób opowiada o szlachetnym pięknie i transcendentnej świętości tradycyjnej liturgii rzymskiej, która onieśmiela nas tajemnicą Boga, porusza widowiskiem, wprowadza w święte milczenie i przenosi w świat niewidzialnych rzeczywistości. Ten bezcenny skarb przeciwstawia racjonalistycznym reformom lat sześćdziesiątych, które przyniosły liturgię katolicką oderwaną od własnej historii i dziedzictwa kulturowego, nieadekwatną wobec swej teologicznej istoty oraz jej ascetyczno-mistycznych celów. Jego konkluzja: jeśli w Kościele ma nadejść nowa wiosna, sednem tego będzie szeroko zakrojona odbudowa tradycyjnej liturgii.

Książka ta została napisana, gdy obowiązywało jeszcze Summorum Pontificum Ojca św. Benedykta XVI. Jednakże idee i argumenty autora nie tracą nic ze swojej siły i aktualności; wręcz przeciwnie, publikacja Traditionis Custodes sprawia, że teza autora jest jeszcze bardziej ważna i pilna niż kiedykolwiek, wbrew i mimo tej zdumiewającej nieufności wobec wiekowej tradycji Kościoła katolickiego.

Książka "Szlachetne piękno" - Peter Kwasniewski - oprawa miękka - Wydawnictwo Dębogóra. Książka posiada 337 stron i została wydana w 2021 r. Cena 50.56 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]