pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
podręcznik:

Szkoła na kontrabas cz. 2 Midi

Dane szczegółowe:
Wydawca: Polskie Muzyczne
Rok wyd.: 2017
Oprawa: miękka
Ilość stron: 102 s.
Wymiar: 235x305 mm
EAN: 9790274011185
ISBN: 9790274011185
Data: 2019-02-26
19.11 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis podręcznika:

Część druga Szkoły na kontrabas, zatytułowana Midi, jest kontynuacją części pierwszej Szkoły Mini, której treść obejmowała podstawowe informacje o budowie instrumentu, elementarne zagadnienia teoretyczne, mające zastosowanie w praktyce wykonawczej początkujących muzyków, oraz propozycje utworów, których skala trudności ograniczała się do pozycji I oraz IV.

W części drugiej Szkoły na kontrabas autor wprowadza kolejne pozycje na gryfie. Każdy rozdział podręcznika to nowa pozycja lub nowe zagadnienie techniczne. Pozycjom przypisane są tonacje wraz odpowiednimi ćwiczeniami, etiudami oraz wzorami rytmów. Cały materiał ćwiczeniowy stanowi przygotowanie do wykonania konkretnych utworów. Wśród tych wybranych kompozycji znajdują się popularne melodie z różnych krajów, fragmenty znanych dzieł klasycznych oraz standardy jazzowe. Opracowane są tak, by umożliwić soliście grę z akompaniamentem fortepianu, w duecie z drugim kontrabasem lub w trio (dwa kontrabasy i fortepian).
Twórczym zastosowaniem nowo poznanej tonacji, rytmów oraz skali są ćwiczenia z improwizacji. Umieszczone zostały w różnych rozdziałach niniejszego podręcznika i oparte zostały na schematach odpowiadających określonemu stylowi muzycznemu.

Podręcznik „Szkoła na kontrabas cz. 2 Midi” - oprawa miękka - Wydawca: Polskie Muzyczne. Cena 19.11 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.