pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Szkoła modlitwy wschodnich Ojców Kościoła. Filokalia

Autor książki:

ks. Józef Naumowicz

Dane szczegółowe:
Wydawca: Fronda
Rok wyd.: 2023
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 400 s.
EAN: 9788380798564
ISBN: 978-83-8079-856-4
Data: 2023-02-01
38.40 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Modlitwy wschodnich Ojców Kościoła przeżywają prawdziwy renesans. Wpisują się we współczesne zainteresowanie życiem duchowym i tradycjami ascetycznymi. Przybliżają myśl chrześcijańskiego Wschodu. Są potrzebne w czasach, gdy wielu poszukuje hinduskich czy buddyjskich metod ascezy i medytacji, a nie poznaje własnego dziedzictwa duchowego.

Mimo, że teksty te powstały w środowisku mnichów, nie są zarezerwowane dla zakonników, duchownych, mistyków czy specjalistów od duchowości. Przeznaczone są dla wszystkich, którzy pragną prowadzić autentyczne życie wiary. Przybliżają sposoby modlitwy osobistej, którą można praktykować w każdych warunkach. Pomagają lepiej i chętniej się modlić.

Bo najlepszą szkołą modlitwy jest sama modlitwa. Najpełniej ją poznajemy i rozwijamy, gdy ją praktykujemy. I gdy pamiętamy, że nie ona sama jest celem życia duchowego. Tym celem jest spotkanie z sobą samym i z Bogiem.

Do jakiej szkoły się zapisujemy Czym jest Filokalia - wskazuje sam tytuł. To greckie słowo znaczy dokładnie umiłowanie piękna, a w tym przypadku określa antologię najcenniejszych tekstów uczących prawdziwego duchowego piękna. Zbiór ten liczy ponad 60 pism, pochodzących od trzydziestu ośmiu wielkich mistrzów chrześcijańskiej duchowości, żyjących na przestrzeni ponad tysiąca lat, od IV do XV wieku.

Książka "Szkoła modlitwy wschodnich Ojców Kościoła. Filokalia" - ks. Józef Naumowicz - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Fronda. Książka posiada 400 stron i została wydana w 2023 r. Cena 38.40 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.