pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Księgarnia »
Książki »
»
Szkice architektoniczne krajowych dzieł sztuki. Reprint wydania z...
Księgarnia »
Reprinty »
książka:

Szkice architektoniczne krajowych dzieł sztuki. Reprint wydania z 1889 r.

autor:

Jan Hinz

Dane szczegółowe:
Wydawca: Volumina pl
Rok wyd.: 2015
Oprawa: twarda
Ilość stron: 174 s.
Wymiar: 170x240 mm
EAN: 9788378679905
ISBN: 978-83-7867-990-5
Data: 2015-07-11
33.33  42.00  8.67 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 48 h

Szkice architektoniczne krajowych dzieł sztuki. Reprint wydania z 1889 r. - Jan Hinz - opis książki:

Jan Hinz był w swoim czasie uznanym architektem, autorem wielu kamienic, głównie warszawskich, kościołów oraz twórcą jednego z planów rozbudowy kościoła św. Aleksandra w Warszawie. W swej pracy zauważył potrzebę archiwizowania zabytków, które bezpowrotnie giną w czasie wojen lub są znacząco przebudowywane, zgodnie z obowiązującą modą. Miało to pomóc w zestawieniu osiągnięć architektów polskich i zagranicznych. Dla swego dzieła wybrał Hinz formę szkiców, która nie wyczerpuje wszystkich aspektów opisu architektury (stąd też do opisów tu zamieszczonych należy podchodzić z pewną dozą krytyki). Pełna monografia budowli zajmowałaby zbyt wiele czasu i zachodu, toteż dzieło to, przeznaczone dla specjalistów, miało jedynie ogólnie opisywać konkretne zjawiska w sztuce. Autor skupił się na ogólnym rysie kompozycji i wyjątkowych tylko detalach np. rzeźbieniach okiennych. Opisując konkretne budowle podaje ich plan, styl, najważniejsze przebudowy i ich autorów, wyposażenie i ważniejsze wątki z dziejów. Pracę uzupełnił dziesiątkami tablic i rysunków. Dziś jest to bardzo ciekawy zbiór pamiątek po zabytkach, które w wielu przypadkach do naszych czasów nie dotrwały. Swoje dzieło Hinz wydawał w zeszytach, lecz z powodów finansowych ukazał się tylko pierwszy tom. Z wydania pozostałych zmuszony był zrezygnować.

Książka „Szkice architektoniczne krajowych dzieł sztuki. Reprint wydania z 1889 r.” - oprawa twarda - Wydawnictwo Volumina pl.

Książka posiada 174 stron i została wydana w 2015 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Szkice architektoniczne krajowych dzieł sztuki. Reprint wydania z..."
Produkty podobne:
Cieślictwo Polskie - okładka książki
Cieślictwo Polskie Jan Sas Zubrzycki
Sztuka Ludowa w Polsce - okładka książki
Sztuka Ludowa w Polsce Kazimierz Mokłowski
Moja Książeczka - zdjęcie reprintu, mapy
Moja Książeczka Maria Konopnicka
Maurycy Mochnacki - okładka książki
Maurycy Mochnacki Jan Kucharzewski