pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Szaleństwo! Leczymy nie tych, których trzeba. Seria: Psychologia i wiara

Autor książki:

Manfred Lutz

Dane szczegółowe:
Wydawca: W Drodze
Rok wyd.: 2010
Oprawa: miękka
Ilość stron: 260 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788370337476
ISBN: 978-83-7033-747-6
Data: 2010-08-13
Cena wydawcy: 30.45 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Manfred Lütz (ur. 1954 r.) jest psychiatrą, psychoterapeutą i teologiem. Specjalizuje się w psychoterapii systemowej, terapii behawioralnej i psychoanalizie. Od 1997 roku jest ordynatorem specjalistycznego szpitala psychiatrycznego prowadzonego przez braci aleksjanów w Kolonii. W 1981 roku założył integracyjną grupę młodzieżową Brücke-Krücke, zrzeszającą młodzież z Bonn, upośledzoną i zdrową. Autor bestselleru na temat walki z sadyzmem diety, obłędem zdrowia i kultem sprawności. Za książkę Bóg. Mała historia Najwyższego otrzymał w 2008 roku międzynarodową nagrodę Corine.
Prowadzi szeroką działalność popularyzatorską: publikuje, bierze udział w spotkaniach i występuje w kabarecie.
Kiedy wieczorem siada przed telewizorem psychiatra albo psychoterapeuta, by obejrzeć wiadomości, za każdym razem ulega irytacji. Mówi się tam wciąż o podżegaczach wojennych, terrorystach, mordercach, o ludziach dopuszczających się nadużyć i przestępstw gospodarczych, o wyrachowanych i bezlitosnych księgowych i bezwstydnych maniakalnych egoistach - i nikt ich nie leczy. Co więcej, takie typy funkcjonują nawet w opinii publicznej jako osoby całkowicie normalne. Wtedy przychodzą mi na myśl wszyscy ci ludzie, z którymi stykam się w ciągu dnia w klinice, wzruszający pacjenci dotknięci demencją, wrażliwi chorzy cierpiący z powodu uzależnienia, niezwykle delikatni i uczuciowi schizofrenicy, wstrząsający do głębi cierpiący na depresję i wzbudzający podziw maniacy, i co mnie ogarnia - zwątpienie. Budzi się we mnie całkiem mroczne podejrzenie, że leczymy nie tych, których trzeba! Naszym problemem nie są szaleńcy, naszym problemem są normalni!

Książka "Szaleństwo! Leczymy nie tych, których trzeba. Seria: Psychologia i wiara" - Manfred Lutz - oprawa miękka - Wydawnictwo W Drodze. Książka posiada 260 stron i została wydana w 2010 r.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]