pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Księgarnia »
Książki »
»
Systemy psychoterapeutyczne. Analiza transteoretyczna
książka:

Systemy psychoterapeutyczne. Analiza transteoretyczna

Dane szczegółowe:
Wydawca: Instytut Psychologii Zdrowia Polskie Towarzystwo Psychologiczne
Rok wyd.: 2006
Oprawa: miękka
Ilość stron: 662 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788385452942
ISBN: 978-83-8545-294-2
Data: 2018-05-17
pozycja niedostępna

Systemy psychoterapeutyczne. Analiza transteoretyczna - James O. Prochaska, John C. Norcross - opis książki:

Przedstawiamy Czytelnikowi najnowsze, piąte już wydanie książki, która cieszy się opinią najlepszego podręcznika systemów współczesnej psychoterapii. Znajduje się ona w spisach lektur większości programów szkolenia psychoterapeutów i nauczania psychologii klinicznej w wielu krajach. Jej historia obejmuje ponad ćwierć wieku, a w kolejnych, poprawianych wydaniach umieszczane są informacje odzwierciedlające dalsze przemiany i aktualną sytuację w świecie psychoterapii.

Czytelnik znajdzie tu systematyczną prezentację i analizę 16 wiodących oraz krótsze charakterystyki ponad 30 innych systemów psychoterapii, uważanych za znaczące.

Autorzy z powodzeniem podjęli trud przedstawienia każdej z wiodących szkół, posługując się wspólną dla wszystkich prezentacji strukturą treści. Stworzyło to niepowtarzalną okazję poznania tego, jak w obrębie każdego podejścia przedstawia się i rozwiązuje uniwersalne w psychoterapii zagadnienia i problemy. Dzięki temu możemy poznawać zarówno to, co jest najbardziej istotne i specyficzne dla danego podejścia, jak i porównywać podobieństwa i różnice między poszczególnymi sposobami myślenia o psychoterapii.

Dodatkowym wzbogaceniem tego przeglądu są prezentacje przypadku tej samej klientki, obejmujące różnorodne interpretacje jej problemów oraz zarysy strategii postępowania psychoterapeutycznego, które każde z podejść mogłoby zaoferować.

Książka „Systemy psychoterapeutyczne. Analiza transteoretyczna” - oprawa miękka - Wydawnictwo Instytut Psychologii Zdrowia Polskie Towarzystwo Psychologiczne.

Książka posiada 662 stron i została wydana w 2006 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Systemy psychoterapeutyczne. Analiza transteoretyczna"
James O. Prochaska, John C. Norcross - autor m.in.: