pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
podręcznik:

Sylaba, wyraz, zdanie cz. 1

Dane szczegółowe:
Wydawca: EPIDEIXIS
Rok wyd.: 2022
Oprawa: miękka
EAN: 9788375142358
ISBN: 978-83-7514-235-8
Data: 2022-11-07
20.07 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis podręcznika:

Sylaba, wyraz, zdanie 1 to pierwsza część zupełnie nowej serii książeczek PUS, których celem jest doskonalenie czytania. Serię tę opracowano z myślą o dzieciach, które rozpoczęły już naukę czytania i opanowały jej podstawy, ale jeszcze nie na tyle, by samodzielnie czytać dłuższe teksty. Książeczki mają służyć rozwijaniu i doskonaleniu umiejętności samodzielnego płynnego czytania. Mogą być również przydatne w pracy z tymi dziećmi, które z różnych powodów mają z czytaniem problemy.

Doskonalenie czytania

Tytuł serii Sylaba, wyraz, zdanie oznacza, że kolejne znajdujące się w książeczkach ćwiczenia prowadzą dziecko od płynnego, swobodnego czytania najpierw krótkich wyrazów 2-sylabowych i rozróżniania w nich poszczególnych sylab, przez czytanie wyrazów dłuższych, aż po całe zdania.

Ćwiczenia te uczą:

  • łączenia liter i sylab w wyrazy,
  • uważnego patrzenia na wyrazy i odnajdywania w nich liter lub sylab do nich niepasujących,
  • wyszukiwania wyrazów o znaczeniu podobnym lub przeciwnym,
  • odczytywania ze zrozumieniem krótkich, prostych zdań,
  • dobierania wyrazów i ustawiania ich w odpowiedniej kolejności, tak aby tworzyły poprawne zdania,
  • wnioskowania na podstawie samodzielnie przeczytanych całych zdań.

Książeczki te są kontynuacją i rozwinięciem wydanej wcześniej 4-częściowej serii Sylabowe potyczki, która służy pierwszym próbom samodzielnego czytania. Ich autorką jest neurologopedka i fizjoterapeutka Olga Wielińska-Jachymiak, która ma bogate doświadczenie w pracy z dziećmi z różnymi deficytami rozwojowymi.

Podręcznik „Sylaba, wyraz, zdanie cz. 1” - oprawa miękka - Wydawca: EPIDEIXIS. Cena 20.07 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.