pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Święty Franciszek. Święci uśmiechnięci
Tytuł książki:

Święty Franciszek. Święci uśmiechnięci

Autor książki:

Eliza Piotrowska

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Świętego Wojciecha
Rok wyd.: 2015
Oprawa: twarda
Ilość stron: 48 s.
Wymiar: 195x200 mm
EAN: 9788375168822
ISBN: 978-83-7516-882-2
Data: 2015-10-12
15.31  20.00  4.69 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Kolejna książeczka z serii Święci uśmiechnięci opowiada o Świętym Franciszku. Poznaj historię człowieka, który kochał Boga, ludzi i przyrodę. Już jako dziecko wsłuchiwał się w szum wody, śpiew ptaków i szelest wiatru. Kiedy dorósł, zgromadził wokół siebie ludzi zafascynowanych takim sposobem widzenia świata. Czy wiesz, że to właśnie jemu zawdzięczamy przepiękną Pieśń słoneczną oraz tradycję szopki bożonarodzeniowej? Rymowana książeczka dla dzieci w wieku od 5 do 10 lat. Patroni: Przewodnik Katolicki, Mały Przewodnik Katolicki, Bliżej przedszkola, Czasdzieci.pl, Republikadzieci.pl

Książka "Święty Franciszek. Święci uśmiechnięci" - Eliza Piotrowska - oprawa twarda - Wydawnictwo Świętego Wojciecha. Książka posiada 48 stron i została wydana w 2015 r. Cena 15.31 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Ocena: 5 (z 1 ocen)
kolorkolorkolorkolorkolor

Opinie/recenzje:

Autor: dobrerecenzje; Ocena: 5 pkt.; Data: 2015-10-23
Książeczka z serii Święci Uśmiechnięci Święty Franciszek, jest skierowana do dzieci w wieku przedszkolnym lub wczesnoszkolnym, dla tych które zaczynają samodzielnie czytać, jak też dla tych które już dobrze czytają.
Bardzo zabawna i ciekawie napisana historia św. Franciszka ujęta w formie wiersza rymującego się, potrafi rozbawić, rozśmieszyć, a jednocześnie oparta na faktach biograficznych uczy dziecko.
Obrazki zawarte w książeczce dostosowane są do wieku dziecka, w niektórych momentach ma się wrażenie jakby to dziecko malowało te ilustracje np. drzewa, słońce.
Okładka jest w twardej oprawie.
Na tytułowej stronie zawarte jest życie św. Franciszka w skrócie (rodzice Franciszka, drzewa, rośliny, zwierzęta oraz św. Franciszek w habicie).
Książeczka zawiera niewiele ponad 30 stron, literki są mniejsze i większe tak, że rodzice mogą dziecku czytać i dziecko też może samo próbować.
Najbardziej w tej książeczce podobało mi się jak św. Franciszek nadawał imiona ptakom, zwierzętom np. nietoperz Edek, szczur Alojzy, pchła Alina, żaba Fela, pszczółka Jadźka itp. z którymi Franciszek rozmawiał i znał ich mowę.
Książeczka bardzo pouczająca, z której można się nie tylko pośmiać czy dobrze bawić, a jednocześnie można brać przykład ze świętego jak też stawiać sobie św. Franciszka za wzór. Autorka książki Eliza Piotrowska uważa, że największą ozdobą człowieka jest uśmiech i pragnie aby dzieci jak najwięcej się uśmiechały.
Autorka współpracuje z wieloma pismami dla dzieci i mieszka w Brazylii.
Uważam, że książeczka powinna podobać się nie tylko małym czytelnikom, ale również ich rodzicom, starszemu rodzeństwo oraz dziadkom. Na ostatniej stronie zamieszczona jest krzyżówka tak aby dziecko samo, lub wspólnie z rodzicami po przeczytaniu mogło wypełnić tę zagadkę. Książka nie tylko bawi, uczy ale również wymaga od dziecka zapamiętywania faktów, imion, lub nazw miast.
Ocena:10/10
skomentuj opinię/recenzję [+]
Eliza Piotrowska - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Zagadki dla dzieci - okładka książki

Zagadki dla dzieci

Grzegorz Strzeboński
Święty Filip Neri - okładka książki

Święty Filip Neri

Eliza Piotrowska
Cudowna podróż - okładka książki

Cudowna podróż

Selma Lagerlöf
Syberyjskie przygody Chmurki - okładka książki

Syberyjskie przygody Chmurki

Dorota Combrzyńska-Nogala
Produkty podobne:
Święty Franciszek - okładka książki

Święty Franciszek

Ewa Stadtmüller
Ojcze Święty zagrasz z nami? - okładka książki

Ojcze Święty zagrasz z nami?

Maria Vago, Franca Trabacchi