pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Świat opanowany przez demony. Nauka jako światło w mroku

Autor książki:

Carl Sagan, Ann Druyan

Dane szczegółowe:
Wydawca: Zysk i S-ka
Rok wyd.: 2024
Oprawa: twarda
Ilość stron: 570 s.
Wymiar: 135x205 mm
EAN: 9788383351810
ISBN: 978-83-8335-181-0
Data: 2024-07-01
53.92 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Przekonująca wizja tego, na czym polega rzetelna nauka i ostrzeżenie przed niebezpieczeństwami szerzących się w dzisiejszym świecie fake newsów i pseudonaukowych teorii Jak możemy podejmować racjonalne decyzje dotyczące naszego coraz bardziej uzależnionego od technologii życia, jeśli nie rozumiemy różnicy między pseudonaukowymi mitami a możliwymi do weryfikacji hipotezami nauki Zdobywca Nagrody Pulitzera, wybitny astronom Carl Sagan przekonuje, że myślenie naukowe ma kluczowe znaczenie nie tylko w dążeniu do prawdy, lecz takżew prawidłowym funkcjonowaniu naszych demokratycznych instytucji. Sagan analizuje i autorytatywnie obala takie rozpowszechnione w przeszłości fałszywe poglądy, jak czary, uzdrawianie wiarą, demony i UFO. Jednak, co niepokojące, w obecnej tak zwanej erze informacji pseudonauka ma się dobrze, a relacje o porwaniach przez kosmitów, kontaktach z duchami przodków i zbiorowych halucynacjach wciąż przyciągają uwagę i są traktowane poważnie. Jak pokazuje autor, syreni śpiew irracjonalności nie jest po prostu kulturowym wypaczeniem, lecz niebezpiecznym błądzeniem w mroku, które w fundamentalny sposób zagraża naszej wolności.

Wspaniała książka. Pełna zapału obrona nauki. Od pierwszej do ostatniej stronicy ta książka jest manifestem klarownego myślenia.

Los Angeles Times

Książka "Świat opanowany przez demony. Nauka jako światło w mroku" - Carl Sagan, Ann Druyan - oprawa twarda - Wydawnictwo Zysk i S-ka. Książka posiada 570 stron i została wydana w 2024 r. Cena 53.92 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.