pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Świat kropeczek i kreseczek
Tytuł książki:

Świat kropeczek i kreseczek

Dane szczegółowe:
Wydawca: Pryzmat
Rok wyd.: 2016
Oprawa: miękka
Ilość stron: 80 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788365313003
ISBN: 978-83-6531-300-3
Data: 2016-01-18
10.29  14.90  4.61 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Świat kropeczek i kreseczek - opis książki:

Książeczka adresowana jest do dzieci, rodziców i nauczycieli edukacji przedszkolnej oraz wczesnoszkolnej. Zawiera 12 zestawów ćwiczeń grafomotorycznych oraz 16 obrazków do rysowania po śladzie i do kolorowania w obrębie wyznaczonego obszaru. Celem ćwiczeń jest przygotowanie dzieci do nauki pisania poprzez;
- doskonalenie koordynacji wzrokowo - ruchowej, orientacji kierunkowej i przestrzennej,
- usprawnianie motoryki rąk, a zwłaszcza precyzyjnych ruchów nadgarstka, dłoni i palców,
- utrwalanie prawidłowych nawyków ruchowych, istotnych podczas pisania,
- rozwijanie koncentracji uwagi i spostrzegawczości.

Wykonując proponowane ćwiczenia, dziecko uczy się płynnie, bez odrywania ręki, wodzić po śladzie oraz odtwarzać kształty według zaobserwowanego wzoru. Najpierw rysuje linie proste, ukośne, łamane i nieskomplikowane elementy literopodobne. Potem kreśli łuki, fale, spirale, pętle, kółka oraz coraz trudniejsze kształty. Stara się utrzymać pismo w wyznaczonej liniaturze.

Ćwiczenia mogą być wykonywane również przez starsze dzieci, którym pisanie sprawia trudność i które prezentują niski poziom graficzny pisma. Mogą służyć jako uzupełnienie obowiązkowego materiału ćwiczeniowego przeznaczonego do wykorzystania na lekcjach, a także podczas indywidualnej pracy z dziećmi na zajęciach wyrównawczych lub w domu.

Książka "Świat kropeczek i kreseczek" - oprawa miękka - Wydawnictwo Pryzmat. Książka posiada 80 stron i została wydana w 2016 r. Cena 10.29 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]