pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Sudeckie wędrówki
Tytuł książki:

Sudeckie wędrówki

Autor książki:

Krzysztof Gdula

Dane szczegółowe:
Wydawca: PrimoLibro
Rok wyd.: 2016
Oprawa: miękka
Ilość stron: 166 s.
Wymiar: 211x148 mm
EAN: 9788365499394
ISBN: 978-83-6549-939-4
Data: 2016-12-07
24.06  34.20  10.14 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Sudeckie wędrówki - Krzysztof Gdula - opis książki:

Książka jest o moich wędrówkach górskich, ale ich opisy raczej nie złożą się na przewodnik, ponieważ starałem się prowadzić czytającego nie tyle polnymi dróżkami czy górskimi szlakami, co ścieżkami swoich wrażeń z przeżywania piękna natury. Wędruję głównie po Sudetach, do tych gór mam najbliżej, ale równie dobrze mogłyby być to inne góry, albo Roztocze czy lasy Białowieży, ponieważ otoczenie może tylko wspomóc nasze przeżywanie, wyręczyć nas nie potrafi. Jednak góry mają coś, co trudno zastąpić: zmienność krajobrazów, oczyszczające wrażenie własnej małości i dal - tajemniczą, uroczą i wołającą nas ku horyzontowi, którego nigdy nie da się dotknąć. Tym samym cel i spełnienie zawsze są przed nami, wystarczy wziąć plecak i wejść na jedną z tysięcznych dróg biegnących w nieskończoną Dal.

Kiedyś, gdy chciałem założyć na głowę koronę gór polskich, poszedłem na dach Gór Kaczawskich, na Skopca. Później, wspominając poznany szlak, wróciłem - i będę wracać.

Te góry nie są dla zdobywców szczytów i trudnych tras, one są dla tych, którzy nieśpiesznie wędrując, albo po prostu włócząc się, gdzie uwiedzione lub zaciekawione oczy poniosą, chcą smakować urok natury i słuchać siebie, odzewu swojego ducha. One są do podziwiania i kochania - dokładnie tak, jak kobiety. W tej książce starałem się zawrzeć swój podziw dla Sudetów, a zwłaszcza dla Gór Kaczawskich; czy udanie, Czytelnicy ocenią.

Książka „Sudeckie wędrówki” - oprawa miękka - Wydawnictwo PrimoLibro. Książka posiada 166 stron i została wydana w 2016 r. Cena 24.06 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Sudeckie wędrówki"
Krzysztof Gdula - autor m.in.:
Miłość muzyka i góry - okładka książki
Miłość muzyka i góry Krzysztof Gdula;
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Cisza - okładka książki
Cisza Erling Kagge
Produkty podobne:
Indie. Głód Boga - okładka książki
Indie. Głód Boga Tamara Tokaj